Neviditelný rytíř: aneb rozbřesk imaginace

Neviditelný rytíř: aneb rozbřesk imaginace - Marek Vajchr | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Marek Vajchr
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Neviditelný rytíř: aneb rozbřesk imaginace.pdf


Chcete si knihu přečíst?Neviditelný rytíř: aneb rozbřesk imaginace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marek Vajchr. Číst Neviditelný rytíř: aneb rozbřesk imaginace Online je nyní tak snadné!

POPIS


Marek Vajchr ve své další, esejistické knize ukazuje, jak Češi vytěsnili do zapomnění jednoho ze spoluzakladatelů národní kultury Josefa Schiffnera. Německy píšící úředník, žijící v Praze na přelomu 18. a 19. století, vydal četné popularizační spisy o české historii i anonymní prozaická díla. Zpracoval v nich většinu látek, které se téměř o století později objevily v Jiráskových Starých pověstech českých, pro Krameriovu obrozeneckou družinu tajně vytvářel texty, jejichž překlady jsou dodnes pokládány za první původní prózy novočeské literatury, je autorem nejstaršího známého záznamu pohádky O perníkové chaloupce i pozoruhodných verzí pohádek O Popelce a O Krakonošovi i prvního pojednání o dějinách Židů v Čechách či první prózy realisticky líčící osudy romské komunity. K romantické poetice se přihlásil tři dekády před Máchou, jemuž se postavy a motivy jedné Schiffnerovy prózy staly předobrazem pro zápletku Máje.


...Neviditelný rytíř -- aneb rozbřesk imaginace - Marek Vajchr Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni ... Café Club - Tvar ... . Neviditelný rytíř Autor: Vajchr, Marek Nakladatel: Revolver Revue EAN: 9788076220041 ISBN: 978-80-7622-004-1 Popis: 1× kniha, brožovaná, 268 stran, česky Rozměry: 13 × 20 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Neviditelný rytíř v Liberálu (fotoreportáž) Přinášíme fotografie z prvního Večera RR v tomto roce, na kterém byla 21. ledna v Kavárně Liberál audiovizuální performancí Marka Vajchra představena jeho nová kniha Neviditelný r ... Neviditelný rytíř: aneb rozbřesk imaginace - KOSMAS.cz ... . vydání) Neviditelný rytíř v Liberálu (fotoreportáž) Přinášíme fotografie z prvního Večera RR v tomto roce, na kterém byla 21. ledna v Kavárně Liberál audiovizuální performancí Marka Vajchra představena jeho nová kniha Neviditelný rytíř aneb Rozbřesk imaginace . Neviditelný rytíř aneb Rozbřesk imaginace. Redakce • 20....SOUVISEJÍCÍ KNIHY