Kusy domů a jiné texty

Kusy domů a jiné texty - Prokop Voskovec | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Prokop Voskovec
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kusy domů a jiné texty.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kusy domů a jiné texty ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Prokop Voskovec. Číst Kusy domů a jiné texty Online je nyní tak snadné!

POPIS


Básnické texty Prokopa Voskovce, synovce Jiřího Voskovce, měly v časech svého vzniku jen málo šancí ke svému zveřejnění. Za minulého režimu je cenzura ocejchovávala a vytěsňovala jako „surrealistické“, později byly zakázány coby dílo chartisty a nakonec emigranta. Přesto jde nesporně o svrchované básnické dílo, jehož „polistopadové“ zpřístupnění nyní tato sbírka – žel už posmrtná – zásadním způsobem završuje. Přináší totiž kromě titulní básně i další jeho vrcholné básnické celky z 60. let a zároveň i řadu jiskřivých miniatur z autorovy pařížské literární pozůstalosti. Celistvě tak odkrývá subtilní tkáň Voskovcovy poetiky v její hravosti, melancholii či humoru, v její osobitosti a návratných motivech, dává vyniknout zplna a prokresleně jedinečnosti jeho vidění světa a svébytnosti způsobu, jakým je cítil potřebu vtělovat do svých zápisků.


...omů a jiné texty Autor: Voskovec, Prokop Nakladatel: Milan Hodek EAN: 9788087688960 ISBN: 978-80-87688-96- Popis: 1× kniha, brožovaná, 168 stran, česky Rozměry: 14,5 × 21,9 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Kniha: Žena na kusy | Knihy.ABZ.cz ... . vydání) Kusy domů a jiné texty Prokop Voskovec. Skladem 5+ ks 240 Kč Běžná cena 280 K č. Ušetříte 40 Kč (14 %) Vložit do ... Kusy domů a jiné texty 280,00 Kč 230,00 Kč Básnické texty Prokopa Voskovce, synovce Jiřího Voskovce, měly v časech svého vzniku jen málo šancí ke svému zveřejnění. Kniha: Kusy domů a jiné texty - Prokop Voskovec. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše ... Kusy domů a jiné texty / Prokop Voskovec | Knihovna Zlín ... . Kniha: Kusy domů a jiné texty - Prokop Voskovec. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše...SOUVISEJÍCÍ KNIHY