Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias

Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias - Vladimír Neff | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Neff
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias.pdf


Chcete si knihu přečíst?Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Neff. Číst Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias Online je nyní tak snadné!

POPIS


Je to tak – mnohá výtečná díla z dějin filosofie jsou málo srozumitelná i pro vysokoškoláka, a tím čtenáře i při jeho nejlepší vůli odrazují. Filosofický kompas ale často hledají velmi mladí lidé. Kam se tedy mají obrátit? Tento slovník je určen laickému, nezasvěcenému publiku, nadšeným, hledajícím amatérům, zároveň je ale dostatečně ambiciózní, protože se neuchyluje k zjednodušování vykládaných myšlenek, naopak – snaží se vystihnout jejich podstatu. Srozumitelnost výkladu zde není v rozporu s hloubkou filosofického myšlení. Na otázku, co je nejtěžší ze všech věcí, odpověděl Thales z Milétu: „Znát sebe sama.“ A na otázku, co je nejsnadnější, řekl: „Poradit druhému.“ Nechme si tedy poradit od autora, jenž získal filosofické vědění jako samouk z vlastního zájmu a vůle, z touhy porozumět světu kolem. Tento fakt vedl k tomu, že hesla jsou pojednána velmi důkladně, osvětlují daný pojem či osobnost z mnoha úhlů a uvádějí souvislosti s jinými filosofickými oblastmi, tématy a osobnostmi. Navíc jeho praxe romanopisce a vypravěčský um mu umožňují srozumitelně vysvětlit i nejkomplikovanější témata. Filosofický slovník pro samouky je inspirující četbou pro zájemce o filosofický obor a zároveň i velmi působivým literárním dílem. Usaďme se tedy někde v klidu a naslouchejme, jak se filosofického výkladu ujal rozený vypravěč – pochopíme hodně.


...ický slovník pro samouky neboli Antigorgias napsal autor jako „laik laikům", aby jim pomohl - poučen vlastními zkušenostmi - proniknout do světa filozofie ... Filosofický slovník / - Seznam.cz ... . Filozofii se začal věnovat v letech druhé světové války, protože chtěl napsat román, v němž měl vystupovat i učený klerik: „Studoval jsem tedy vědu ... Filosofický slovník pro samouky, neboli, Antigorgias (Czech Edition) [Vladimír Neff] on Amazon.com. *FREE* shipping on qualifying offers. Filosofický slovník pro samouky je inspirující četbou pro zájemce o filosofický obor a zároveň i velmi působi ... Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias - Neff ... .com. *FREE* shipping on qualifying offers. Filosofický slovník pro samouky je inspirující četbou pro zájemce o filosofický obor a zároveň i velmi působivým literárním dílem. Usaďme se tedy někde v klidu a naslouchejme, jak se filosofi...SOUVISEJÍCÍ KNIHY