Příbram

Příbram - Věra Smolová, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Věra Smolová,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Příbram.pdf


Chcete si knihu přečíst?Příbram ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Věra Smolová,. Číst Příbram Online je nyní tak snadné!

POPIS


Příbram byla během své písemně doložené existence (od roku 1216) téměř 500 let zároveň centrem dolování, a to stříbrné, železné a nakonec i uranové rudy. Díky těžbě stříbra a doprovodných kovů se někdejší (arci)biskupská Příbram stala roku 1579 královským horním městem. V jejím těsném sousedství vznikla středověká hornická osada Březové Hory, která se od poloviny 19. století osamostatňovala. Roku 1897 se i Březové Hory staly královským horním městem, se začátkem roku 1953 byly opět spojeny s Příbramí. Již roku 1406 je nad městem doložena hora Svaté Marie. Z tamější kaple se po jejím předání jezuitskému řádu roku 1647 stalo nejznámější poutní místo Čech, které přispělo ke všeobecné známosti Příbrami, zvané až do 20. století pro koncentraci obecných a středních škol a dokonce i Vysoké školy báňské Podbrdskými Aténami.


...ní stránky města Příbram. Příbram je město ve Středočeském kraji ... Waldorfská škola Příbram - mateřská škola, základní škola ... ... . Nachází se 54 km jihozápadně od Prahy v oblasti pod Brdy na říčce Litavka. Příbram (Czech pronunciation: [ˈpr̝̊iːbram]; German: Freiberg in Böhmen, Przibram or Pribram, in the time of the German occupation (1939-1945) Pibrans) is a city in the Central Bohemian Region of the Czech Republic with a population of 35,147. The city is located on the Litavka river and the foothills of the Brdy Ra ... Město Příbram - oficiální stránky ... . The city is located on the Litavka river and the foothills of the Brdy Range, 60 km (37 mi) south-west of Prague; the country's capital. Příbram (německy Freiberg in Böhmen, Przibram či Pribram, v období protektorátu Pibrans; vedle o...SOUVISEJÍCÍ KNIHY