Živá půda: Biologie půdy + Ekologie, využívání a degradace půdy

Živá půda: Biologie půdy + Ekologie, využívání a degradace půdy - Miloslav Šimek | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Miloslav Šimek
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Živá půda: Biologie půdy + Ekologie, využívání a degradace půdy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Živá půda: Biologie půdy + Ekologie, využívání a degradace půdy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloslav Šimek. Číst Živá půda: Biologie půdy + Ekologie, využívání a degradace půdy Online je nyní tak snadné!

POPIS


V českém prostředí unikátní publikace shrnuje informace o půdě z oborů půdní mikrobiologie, zoologie, pedologie a managementu půd. Podílel se na ní rozsáhlý kolektiv autorů z Ústavu půdní biologie Biologického centra AV ČR, v. v. i., z vysokých škol i rezortních výzkumných ústavů. Poslouží tak nejen studentům vysokých škol přírodovědných, zemědělských a lesnických oborů, ale i odborným pracovníkům ve státní správě, v organizacích ochrany přírody a krajiny a ve výzkumných organizacích, stejně jako laické veřejnosti. První díl se podrobně zabývá hlavními skupinami půdních organismů, jejich taxonomií, biologií, fyziologií a ekologií.Druhý díl popisuje vznik a vývoj půd, složky půdy a fyzikální a chemické vlastnosti půdy. Věnuje se půdní organické hmotě, půdní vodě a půdnímu vzduchu, i funkční organizaci půdního prostředí. Seznamuje s přeměnami látek v půdě a v terestrických ekosystémech a s cykly hlavních biogenních prvků s důrazem na úlohu půdních organismů. Informuje o výměře a stavu půdy v globálním měřítku i v České republice. Věnuje se managementu půd včetně konvenčních a alternativních technologií, fyzikální, chemické a biologické degradaci půd a půdní erozi a přibližuje principy remediace znečistěných a poškozených půd.


...ůda: Biologie půdy + Ekologie, využívání a degradace půdy Miloslav Šimek Nakladatel: Academia 2019 Biologie půdy (I), Ekologie, využívání a degradace půdy (II) Titul doručujeme za 2 pracovní dny Vaše cena s DPH: 995 Kč 836 Kč Živá půda 1+2 díl (Biologie půdy a Ekologie, využívání a degradace půdy) Šimek Miloslav, (I) Biologie půdy (II) Ekologie, využívání a degradace půdy V českém prostředí unikátní publikace shrnuje informace o půdě z oborů půdní mikrobiologie, zoologie, pedologie a managementu půd ... Zaklady biologie a ekologie | Sleviste.cz ... . Živá půda: Biologie půdy, Ekologie, využívání a degradace půdy V českém prostředí unikátní publikace shrnuje informace o půdě z oborů půdní mikrobiologie, zoologie, pedologie a managem ... Živá půda — Academia ... . Živá půda: Biologie půdy, Ekologie, využívání a degradace půdy V českém prostředí unikátní publikace shrnuje informace o půdě z oborů půdní mikrobiologie, zoologie, pedologie a managem...SOUVISEJÍCÍ KNIHY