Oblomov

Oblomov - Ivan Alexandrovič Gončarov | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ivan Alexandrovič Gončarov
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Oblomov.pdf


Chcete si knihu přečíst?Oblomov ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivan Alexandrovič Gončarov. Číst Oblomov Online je nyní tak snadné!

POPIS


Oblomov je nevšední příběh o lásce a zároveň psychologické drama šlechtického statkáře, jemuž rodinná výchova v zaostalé nevolnické vsi dala do vínku odpor k jakékoli skutečné činnosti a odsoudila ho k smrtelné letargii vůle. Gončarov v tomto svém vrcholném románu podává se shovívavě úsměvným tónem dokonalou diagnózu volního, intelektuálního i citového marasmu ústředního hrdiny, který je typickým příkladem „zbytečného člověka“ ruské literatury 19. století. Oproti němu patří postava Olgy mezi nejkrásnější a umělecky nejdokonalejší ženské hrdinky ruského románu. Oblomov je ale také člověk, který žije okamžikem. Je laskavý, tolerantní, hravý, obdařený představivostí. Je plytký i hluboký současně.


... (Russian: Обломов; [ɐˈbɫoməf]) is the second novel by Russian writer Ivan Goncharov, first published in 1859 ... Oblomov - Iván A. Goncharov - Google Books ... .Ilya Ilyich Oblomov is the central character of the novel, portrayed as the ultimate incarnation of the superfluous man, a symbolic character in 19th-century Russian literature.Oblomov is a young, generous nobleman who seems incapable of making important decisions or ... Directed by Nikita Mikhalkov. With Oleg Tabakov, Yuriy Bogatyryov, Elena Solovey, Andrei Popov. St. Petersburg, mid 19th century: the indolent, midd ... Oblomov syndrome | definition of Oblomov syndrome by ... ... . With Oleg Tabakov, Yuriy Bogatyryov, Elena Solovey, Andrei Popov. St. Petersburg, mid 19th century: the indolent, middle-aged Oblomov lives in a flat with his older servant, Zakhar. He sleeps much of the day, dreaming of his childhood on his parents' estate. His boyhood companion, Stoltz, now an energetic and successful businessman, adds Oblomov to his circle...SOUVISEJÍCÍ KNIHY