Melancholie

Melancholie - Helena Wernischová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Helena Wernischová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Melancholie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Melancholie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Helena Wernischová. Číst Melancholie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Helena Wernischová začala na přelomu 60. a 70. let vytvářet zcela originální časopis v jediném exempláři – vždy pečlivě vyhotovený na ručním papíře, s nepravidelnou periodicitou – a tento její mimořádný autorský počin trvá po více než čtyřicet let. Melancholie spojují autorčiny kresby a akvarely s textem, většinou ručně psaným. Vedle záznamů snů zde najdeme nesčetné citáty a výpisky z četby, od autorů světových i českých, básníků i prozaiků, myslitelů a esejistů. Vzniklo tak mimořádně působivé a velmi rozsáhlé dílo literární i výtvarné, pro něž bychom v českém kontextu jen stěží hledali obdobu. Pro knižní vydání zvolila Wernischová formu autorského výběru – jde tedy o knihu nově promyšlenou a komponovanou. Podrobnější vhled do její tvorby a do okolností vzniku Melancholií přinášejí i dva rozhovory, v nichž Helena Wernischová odpovídá na otázky Radka Malého a Terezy Kodlové, a text syna Martina Wernische.


...olia (from Greek: µέλαινα χολή melaina chole "black bile", "blackness of the bile" also Latin lugere lugubriousness to mourn, Latin morosus moroseness of self-will or fastidious habit, and old English wist wistfulness of intent or saturnine) is a mental condition characterized by extreme depression, bodily complaints, and sometimes hallucinations and delusions ... Melancholic Depression: Symptoms, Treatment, Tests and More ... . melancholia: [noun] a mental condition and especially a manic-depressive condition characterized by extreme depression, bodily complaints, and often hallucinations and delusions. Directed by Lars von Trier. With Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland, Alexander Skarsgård. Two sisters find their already strained relationship challenged as a mysterious new planet threat ... Définitions : mélancolie - Dictionnaire de français Larousse ... . Directed by Lars von Trier. With Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland, Alexander Skarsgård. Two sisters find their already strained relationship challenged as a mysterious new planet threat...SOUVISEJÍCÍ KNIHY