Pitva: Historie poznávání lidského těla

Pitva: Historie poznávání lidského těla - Jan Betlach, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Betlach,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pitva: Historie poznávání lidského těla.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pitva: Historie poznávání lidského těla ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Betlach,. Číst Pitva: Historie poznávání lidského těla Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jedno z prvních úsloví, se kterým se setká každý student medicíny, praví: Mrtví učí živé. Medicína v dnešní době využívá mnoho nových technologií, intervenční a zobrazovací metody, robotické operace, molekulární testy. Pro lékaře však jedním z nejúčinnějších nástrojů poznání a poučení zůstává pitva, která je starší než většina operačních výkonů. Pitvy poskytly v dějinách medicíny všem generacím lékařů nejvíce poznatků pro pochopení stavby a funkce lidského těla ve zdraví i nemoci. Po staletí se zásadně nezměnily a jsou stále „živým mostem“ mezi dávnou minulostí a dneškem. Tato populárně naučná kniha tří lékařů nabízí procházku historií poznávání lidského těla. Je určena široké čtenářské veřejnosti, která hledá informace a poučení o tématu v dnešní době poněkud nepohodlném a odsouvaném, ale dotýkajícím se s neodvratitelnou jistotou v nějaké podobě každého člověka.


...Pitva -- Historie poznávání lidského těla Autor: Jan Betlach ; Petr Hejna ; Ivo Šteiner Pro lékaře však jedním z nejúčinnějších nástrojů poznání a poučení zůstává pitva, která je starší než většina operačních výkonů ... Pitva (Ivo Šteiner, Petr Hejna, Jan Betlach) | Detail ... ... . Historie poznávání lidského těla. BETLACH Jan, HEJNA Petr, ŠTEINER Ivo. Info: Galén, 2017 (1.) - váz., 224 str. EAN: 9788074922978 ISBN: 978-80-7492-297-8 Anatomie člověka : barevný fotografický atlas lidského těla / Autor: Rohen, Johannes W. Vydáno: (1998) Popis pitvy konané roku 1600 v Praze / Autor: Jessenius, Jan, 1566-1621 Vydáno: (1934) Pitva - Historie poznávání lidského těla ... Tato populárně naučná kniha tří lékařů nabízí procházku historií poznávání l ... Pitva - Wikipedie ... . Vydáno: (1998) Popis pitvy konané roku 1600 v Praze / Autor: Jessenius, Jan, 1566-1621 Vydáno: (1934) Pitva - Historie poznávání lidského těla ... Tato populárně naučná kniha tří lékařů nabízí procházku historií poznávání lidského těla. Je určena široké čtenářské veřejnosti, která hledá informace a poučení o tématu v dnešní době poněkud ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY