Tváře ve stínu

Tváře ve stínu - Zdeněk Kalista | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Kalista
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tváře ve stínu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tváře ve stínu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Kalista. Číst Tváře ve stínu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tváře ve stínu Zdeňka Kalisty, jak vyšly ve svém prvním vydání na sklonku šedesátých let, patřily k nejhodnotnějším českým knihám vzpomínkových medailonů významných literárních osobností. Kalista jemným, detailním a klidným stylem podal portréty básníků a spisovatelů ze začátku dvacátých let, jež sám dobře poznal, aby dospěl k jedinečným nadčasově platným portrétům těchto významných osobností, ale i k živému obrazu doby, v níž žily. První vydání představilo pouze osobnosti levicového zaměření (Josefa Horu, Jiřího Weila, Vítězslava Nezvala, Konstantina Biebla, Františka Halase a řadu dalších), jak v tu chvíli ani jinak nebylo možné. V sedmdesátých letech se Kalista rozhodl knihu rozšířit o kapitoly další, představující mezi jinými Josefa Pekaře, Viktora Dyka, Rudolfa Medka, Josefa Knapa, Jana Zahradníčka, Františka Křelinu a další. Jde rozsahem o více než polovinu knihy, dodnes z valné části zcela neznámou. Současné vydání spojuje obě části Tváří ve stínu v jeden celek, jak jej autor zamýšlel. Jde o jedinečný sled portrétů, který ve své úplnosti patří ke klíčovým svazkům české memoárové esejistiky dvacátého století.


...ve stínu Zdeňka Kalisty, jak vyšly ve svém prvním vydání na sklonku šedesátých let, patřily k nejhodnotnějším českým knihám vzpomínkových medailonů významných literárních osobností ... Kniha: Tváře ve stínu - Zdeněk Kalista | Knihy.ABZ.cz ... . Kalista jemným, detailním a klidným stylem podal portréty básníků a spisovatelů ze začátku dvacátých let, jež sám ... Tváře ve stínu Zdeňka Kalisty, jak vyšly ve svém prvním vydání na sklonku šedesátých let, patřily k nejhodnotnějším českým knihám vzpomínkových medailonů významných literárních osobností. Kalista jemným, detailním a klidným stylem podal portréty básníků a spisovatelů ze začátku dvacátých let, jež sám ... Tváře ve stínu. 2017, Nakladatelství Torst, 624 stran, 499 korun. N ... Tváře ve stínu - Zdeněk Kalista — Kniha.cz ... . Kalista jemným, detailním a klidným stylem podal portréty básníků a spisovatelů ze začátku dvacátých let, jež sám ... Tváře ve stínu. 2017, Nakladatelství Torst, 624 stran, 499 korun. Nepamatuji se dokonce ani, jak se vyvíjely naše styky od tohoto prvního setkání do chvíle, kdy už stojí Nezval přede mnou hotový: jako kamará...SOUVISEJÍCÍ KNIHY