Bylo nás pět

Bylo nás pět - Karel Poláček | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Poláček
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Bylo nás pět.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bylo nás pět ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Poláček. Číst Bylo nás pět Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nové vydání legendární knihy Karla Poláčka o pětici kamarádů, jejichž dobrodružství vždycky skončí nějakým malérem, přináší vůbec poprvé Poláčkův text v doprovodu ilustrací Ondřeje Sekory. Notoricky známé a nestárnoucí příběhy Petra Bajzy, Čeňka Jirsáka, Edy Kemlinka, Antonína Bejvala a Pepka Zilvara z chudobince jsou plné dětského smíchu, rošťáren a úsměvných historek, které nezastaraly a baví malé i velké čtenáře dodnes. Karel Poláček a Ondřej Sekora byli vrstevníci, a přestože k jejich přímé autorské spolupráci docházelo zřídka, jejich pracovní cesty se neustále křížily a prolínaly. Vzhledem k tragickému vyústění Poláčkova života v důsledku 2. světové války vyšel román až po autorově smrti, bez ilustrací. Až později, na přání redakce týdeníku Svoboda, se Sekora ujímá ilustrování knihy Bylo nás pět, respektive jejího časopiseckého vydání. Příběh vycházel od července 1954 do března 1955 a každou část doprovázela jedna či dvě Sekorovy ilustrace. Ty byly v průběhu času pozapomenuty a teprve nyní vycházejí poprvé jako celek v knižní podobě.


...s pět je humoristický román Karla Poláčka, ve kterém autor vzpomíná na své dětství v Rychnově nad Kněžnou ... Bylo nás pět - Karel Poláček | Audioknihy-online.cz ... .Vypravěčem a zároveň hlavním hrdinou je školák Petr Bajza. Kniha je poměrně volným sledem jednotlivých příhod a dobrodružství, jež potkávají vypravěče a jeho čtyři kamarády: Čeňka Jirsáka, Antonína Bejvala, Édu Kemlinka a Josefa Zilvara z ... •Režie: Karel Smyczek •Předloha: Karel Poláček (kniha) •Kamera: Martin Šec •Hudba: Petr Hapka. Bylo Nás Pět 2 (Andělíček Policajt) CZECH Films. Loading... Unsubscribe from CZECH Films? ... Bylo Nás Pět - Po ... Karel Poláček - Bylo nás pět (3) | Čtenářský deník | Český ... ... . Bylo Nás Pět 2 (Andělíček Policajt) CZECH Films. Loading... Unsubscribe from CZECH Films? ... Bylo Nás Pět - Pokoj Lidem Dobré Vůle (1994) - Duration: 59:31. This feature is not available right now. Please try again later. Bylo nás Pět 06 - Cesta do Indie a zpět - Duration: 59...SOUVISEJÍCÍ KNIHY