Mušketýři s hokejkou: Fascinující příběh našich prvních hokejistou

Mušketýři s hokejkou: Fascinující příběh našich prvních hokejistou - Jan A. Palouš | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan A. Palouš
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Mušketýři s hokejkou: Fascinující příběh našich prvních hokejistou.pdf


Chcete si knihu přečíst?Mušketýři s hokejkou: Fascinující příběh našich prvních hokejistou ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan A. Palouš. Číst Mušketýři s hokejkou: Fascinující příběh našich prvních hokejistou Online je nyní tak snadné!

POPIS


Fascinující příběh našich prvních hokejistů vyprávěný svěže a s humorným nadhledem Janem Paloušem, který dal na mezinárodním turnaji v Chamonix roku 1909 historicky první českou reprezentační branku v ledním hokeji. Český tým do té doby neznal puk a neměl ani správné hokejky, neboť se u nás tou dobou hrál pouze tzv. bandy hokej s gumovým míčkem a kratšími holemi. Když naši reprezentanti dorazili do Chamonix, museli si tito "mušketýři českého hokeje" vhodné hole opatřit až na místě a poprvé si také vyzkoušeli hru s pukem.<brPřes krkolomné počátky se naši hokejisté neuvěřitelně brzy probili mezi elitu a již roku 1911 se poprvé stali mistry Evropy. Palouš líčí příběh prvních českých hokejistů čtivou autobiografickou formou. <br Od svízelných začátků, kdy se ještě jako chlapec téměř potajmu proháněl s kamarády na improvizovaných, vlastními silami uměle zřizovaných ledových plochách až po řadu reprezentačních zápasů včetně Olympiády v Antverpách roku 1920. Nepomíjí ale ani těžké osudy našich reprezentantů za první světové války, kdy se hokej nehrál vůbec a on si musel hledat práci u divadla. Kniha je jedinečným pohledem na počátky ledního hokeje nejen u nás, ale i ve světě. O to cennějším, že pochází z pera jednoho z hlavních aktérů, který se nesmazatelně zapsal do hokejové historie.


...jící příběh našich prvních hokejistů vyprávěný svěže a s humorným nadhledem Janem Paloušem, který dal na mezinárodním turnaji v Chamonix roku 1909 historicky první českou reprezentační branku v ledním hokeji ... Mušketýři s hokejkou Fascinující příběh našich prvních ... ... . ... Mušketýři s hokejkou Fascinující příběh našich prvních hokejistou. Přidat recenzi Autoři ... Fascinující příběh našich prvních hokejistů vyprávěný svěže a s humorným nadhledem Janem Paloušem, který dal na mezinárodním turnaji v Chamonix roku 1909 historicky první českou reprezentační branku v ledním hokeji. Český tým do té doby neznal puk a neměl ani správné hokejky, neboť se u nás tou dobou hrál pouze ... Mušketýři s hokejkou: Fascinující příběh našich prvních hokejistů Fascinující příběh našich prvních ... Mušketýři s hokejkou - Jan A. Palouš — Kniha.cz ... . Český tým do té doby neznal puk a neměl ani správné hokejky, neboť se u nás tou dobou hrál pouze ... Mušketýři s hokejkou: Fascinující příběh našich prvních hokejistů Fascinující příběh našich prvních hokejistů vyprávěný svěže a s humorným nadhledem Janem Palouše...SOUVISEJÍCÍ KNIHY