V kapitalismu - Proti kapitalismu - Za hranice kapitalismu

V kapitalismu - Proti kapitalismu - Za hranice kapitalismu - John Holloway | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
John Holloway
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
V kapitalismu - Proti kapitalismu - Za hranice kapitalismu.pdf


Chcete si knihu přečíst?V kapitalismu - Proti kapitalismu - Za hranice kapitalismu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor John Holloway. Číst V kapitalismu - Proti kapitalismu - Za hranice kapitalismu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha V kapitalismu. Proti kapitalismu. Za hranice kapitalismu. spojuje texty tří přednášek, které John Holloway nedávno přednesl v Kalifornském institutu integrálních studií v San Francisku. Zabývá se v nich otázkou, jakou podobu by mohla mít protikapitalistická revoluce dnes -- po dějinném selhání myšlenky, že prostředkem k radikální proměně je uchvácení státní moci. Skrze toto téma se nám dostává brilantního a přitažlivého úvodu do Hollowayova díla. Předkládané přednášky si kladou jako ústřední téma myšlenku, že „My jsme krizí kapitalismu a jsme na to hrdí.“ To jde proti mnohým levicovým předpokladům, že za krizi mohou kapitalisté nebo že krize je prostě výsledkem neudržitelnosti systému. Krizi lze ale vidět jako možný přechod k lepšímu uspořádání světa jen tehdy, když selhání kapitalismu uvidíme jako projev tlaku tvořivých sil. S tím je spojena i výzva pro teorii. První přednáška se zabývá tím, co vlastně znamená ono „My“, druhá představuje kapitalismus jako systém společenských vztahů, které systematicky frustrují naši tvořivost, a třetí přednáška ukazuje, že právě my představujeme krizi tohoto systému vztahů. České vydání přináší navíc ještě Hollowayovu přednášku Vztek proti vládě peněz, kterou s velkým úspěchem přednesl v roce 2011 v Praze.


...apitalismu. Za hranice kapitalismu. spojuje texty tří přednášek, které John Holloway nedávno přednesl v Kalifornském institutu integrálních studií v San Francisku ... Knižní výběr Salonu (nakladatelství Neklid): Adamczak ... ... . Zabývá se v nich otázkou, jakou podobu by mohla mít protikapitalistická revoluce dnes -- po dějinném selhání myšlenky, že prostředkem k radikální ... Za hranice kapitalismu. spojuje texty tří přednášek, které John Holloway nedávno přednesl v Kalifornském institutu integrálních studií v San Francisku. Zabývá se v nich otázkou, jakou podobu by mohla mít protikapitalistická revoluce dnes -- po dějinném selhání myšlenky, že prostředkem k radikální p roměně j ... Kniha: V kapitalismu - Proti kapitalismu - Za hranice ... ... . Zabývá se v nich otázkou, jakou podobu by mohla mít protikapitalistická revoluce dnes -- po dějinném selhání myšlenky, že prostředkem k radikální p roměně je ... V nakladatelství Neklid v listopadu 2019 vyšla kniha Johna Hollowaye V kapitalismu.Proti kapitalismu. Za hranice kapital...SOUVISEJÍCÍ KNIHY