U obětovaného prezidenta: Hořké paměti Háchova tajemníka

U obětovaného prezidenta: Hořké paměti Háchova tajemníka - Josef Kliment | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Kliment
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
U obětovaného prezidenta: Hořké paměti Háchova tajemníka.pdf


Chcete si knihu přečíst?U obětovaného prezidenta: Hořké paměti Háchova tajemníka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Kliment. Číst U obětovaného prezidenta: Hořké paměti Háchova tajemníka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Paměti Josefa Klimenta představují unikátní pramen poznání protektorátu i poválečného období. Dosud nebyly souhrnně publikovány – důvodem byl nejen jejich obrovský rozsah a nepřipravenost rukopisu k vydání, ale rovněž kontroverznost mnoha Klimentových názorů, které nezapadají do „tradiční“ interpretace protektorátu. Klimentovy životní zkušenosti zcela popírají černobílé dělení společnosti na hrdiny a padouchy, na odbojáře a kolaboranty a velmi problematizují otázku legitimity státní moci, konstruktu totalitarismu i filozofie viny a trestu. Sám Kliment si vytkl cíl svých historiografických a autobiografických aktivit následovně: Doktrinářský protiklad „kolaborace, či boj“ se musí změnit v otázku „kolaborace proč a jak“. Jeho paměti ukazují malého člověka ve stínu velkých, úředníka ve vleku dějinných zlomů, který někdy idealisticky, někdy naivně věřil v právo a spravedlnost. Jedná se o zpověď člověka se všemi slabostmi, shodou okolností vyneseného na výsluní. O co výše byl, o to hlubší byl pád. Po válce byl odsouzen na doživotí.


...vaného prezidenta: Hořké paměti Háchova tajemníka ... Josef Kliment: U obětovaného prezidenta - Hořké paměti ... ... . Josef Kliment ... U obětovaného prezidenta Autor: Kliment, Josef Nakladatel: Academia EAN: 9788020029829 ISBN: 978-80-200-2982-9 Popis: 1× kniha, vázaná, 776 stran, česky Rozměry: 13,8 × 20,5 cm Rok vydání: ... Všechny informace o produktu Kniha U obětovaného prezidenta - Hořké paměti Háchova tajemníka - Kliment Josef, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze U obětovaného prezidenta - Hořké paměti Háchova tajemníka - Kliment Josef. Kniha: U obětovaného prezidenta -- Hořké paměti ... U obětovaného prezidenta - Hořké paměti Háchova tajemníka ... . Kniha: U obětovaného prezidenta -- Hořké paměti Háchova tajemníka - Josef Kliment. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je plně v provozu. Od 18. 5. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny otevřeny. ... (hořké paměti Háchova tajemníka) Další popis U obětov...SOUVISEJÍCÍ KNIHY