Bílá nemoc

Bílá nemoc - Karel Čapek | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Čapek
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Bílá nemoc.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bílá nemoc ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Čapek. Číst Bílá nemoc Online je nyní tak snadné!

POPIS


Výborně zpracovaná nahrávka z roku 1958 které jsem naslouchal s velikým potěšením. Doslova vás vtáhne do děje, jako nikdy před tím. Dialogy na této audionahrávce jsou fantasticky přirozené. Skvělé, opravdu skvělé zpracování! Toto dramatické dílo Karla Čapka z roku 1937 varuje před nastupujícím fašismem. Je to dílo stále aktuální i pro dnešní dobu. Tato audiokniha je pro mne nečekaným a velmi milým překvapením a pokládám ji za bezkonkurenčně nejlepší nahrávku, jakou jsem měl možnost si poslechnout.


...emoc je divadelní hra-drama Karla Čapka z roku 1937 ... Karel Čapek - Bílá nemoc (7) | Čtenářský deník | Český ... ... .Dílo varuje před nastupujícím fašismem.Jde o jedno z děl varujících před nástupem nacismu v Německu a stalo se posléze i jedním z důvodů plánované autorovy perzekuce gestapem Kniha: Bílá nemoc Autor: Karel Čapek Přidal(a): Brendy Autor: Karel Čapek (1890 - 1938) spisovatel, novinář (Lidové noviny), dramatik, režisér, prozaik, překladatel * Malé Svatoňovice, otec venkovský lékař (→ Galén), matka sbírala lidovou slovesnost Bílá nemoc je tříaktová divadelní hra se čtrnácti obrazy a prvky tragédie. Jedná se o moderní drama, tzn. že nedodržuje pr ... BÍLÁ NEMOC - Hugo Haas, 1937, Trailer - YouTube ... . Jedná se o moderní drama, tzn. že nedodržuje pravidlo tří jednot. Hlavní dějová linie postupuje chronologicky, paralelně s ní jsou řazeny dialogy nemocných a obrazy, ve kterých vystupují otec s matkou a dětmi - charakter...SOUVISEJÍCÍ KNIHY