Tváře expresionismu (1905-1925): Slovinsko – Čechy – Německo

Tváře expresionismu (1905-1925): Slovinsko – Čechy – Německo - Adriana Primusová (ed.) | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Adriana Primusová (ed.)
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tváře expresionismu (1905-1925): Slovinsko – Čechy – Německo.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tváře expresionismu (1905-1925): Slovinsko – Čechy – Německo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Adriana Primusová (ed.). Číst Tváře expresionismu (1905-1925): Slovinsko – Čechy – Německo Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace přináší konfrontaci českých a slovinských představitelů expresionismu v prvním dvacetiletí dvacátého století na pozadí německých zakladatelů tohoto směru. Sleduje jejich společná východiska i rozdíly při přijímání expre¬sionistických forem a avantgardní estetiky obecně. U obou národů současně s národní emancipací probíhal boj za emancipaci uměleckého projevu. Evropské umění někdejších impérií se tříštilo a v metropolích vznikalo mnoho nových stylů a směrů. Kulturní styky mezi českým a slovinským prostorem (které lze sledovat již od středověku) se v této době upevnily. Ve slovinském prostoru se v nové společenské konstelaci stal prvním „identifikačním“ směrem expresionismus. V mnoha ohledech byl zprostředkován Prahou, která představovala pro slovinské výtvarné umělce od konce 19. století až do doby kolem roku 1930 důležitou křižovatku, místo, kde mohli studovat a utvářet svůj styl po obsahové i formální stránce. Publikace přináší dosud nezpracované téma středoevropského kulturního kontextu. Česko – anglická publikace vydaná ke stejnojmennévýstavě „Tváře expresionismu (1905 – 1925). Slovinsko – Čechy - Německo“, uspořádané v Galerii Středočeského kraje (GASK) ve spolupráci s Galerií Božidar Jakac, Kostanjevica na Krki (Slovinsko) v roce 2019. Editorka: Adriana Primusová Autoři odborných statí: Janina Dahlmanns (Berlín): Most k novým břehům umění. Umělecká skupina Die Brücke a německý expresionismus Robert Simonišek (Kostanjevica na Krki): Slovinští expresionisté – nepostižitelné umělecké osobnosti Marie Rakušanová (Praha): Co je „expresionismus“ v českém umění? Obrazový katalog vystavených prací Stručné biografie umělců Předmluva: Goran Milovanović (GBJ), Richard Drury (GASK)


...expresionismu (1905-1925): Slovinsko - Čechy - Německo Adriana Primusová (ed ... Slovinsko a Terst levně, cena 639 Kč | Srovnání cen zboží ... .) Nakladatel: Galerie Středočeského kraje 2019 Česko - anglická publikace vydaná ke stejnojmenné výstavě "Tváře expresionismu (1905 - 1925). Slovinsko - Čechy - Německo", uspořádané v Galerii Středočeského kraje (GASK) ve spolupráci s Galerií Božidar Jakac, Kostanjevica na Krki (Slovinsko) v roce 2019. Knihy, filmy a hry v internetovej predajni Vydavateľstva Matice slovenskej. ... Doprovodný Program K Derniéře Výstavy Tváře Expresionismu ... ... . Knihy, filmy a hry v internetovej predajni Vydavateľstva Matice slovenskej. Klenoty slovenskej literatúry, odborné knižky i detská literatúra. Zĺavy až 50%. Česká veřejnost má poprvé možnost seznámit se s tvorbou slovinských umělců, z nichž převážná část studovala v Praze, ale současně je ovlivnilo i německé prostředí. Současně bude představena tvorba českých a německých autorů (Filla, Čapek, Špála, No...SOUVISEJÍCÍ KNIHY