Kde život náš je v půli se svou poutí

Kde život náš je v půli se svou poutí - Josef Jedlička | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Jedlička
DIMENZE
2,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kde život náš je v půli se svou poutí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kde život náš je v půli se svou poutí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Jedlička. Číst Kde život náš je v půli se svou poutí Online je nyní tak snadné!

POPIS


„Kde život náš je v půli se svou poutí“ je úvodním veršem z Pekla Danteho Božské komedie, název se tak již v úvodu staví do trpkého kontrastu k československé realitě 50. let. Autobiografická próza Josefa Jedličky je svědectvím člověka o současnosti zítřků, který svými břitkými pozorovacími schopnostmi odhaluje tragikomický svět stalinské éry. Jednotlivé epizody každodennosti i dějinných zvratů do sebe postupně zapadají a tvoří osobitou koláž, ve které se vzájemně prostupují časová pásma a roviny – vzájemně koexistují dobové záznamy (vystoupení Klementa Gottwalda na Staroměstském náměstí), ale také střípky ze života autora (přestěhování do Litvínova, život v koldomě ad.) nebo meditativní úvahy. Svědectví doby je podtrženo poetickým jazykem, který nepostrádá drsnou a aktuální věcnost – dosud platné spojitosti a vztahy se přeměňují, čímž se otevírá prostor volným asociacím i svébytné ironii. Jde tak o filozofickou reflexi prostoupenou literárními reminiscencemi a asociacemi, která navazuje na literární tradice předešlých desetiletí.


...iha Kde život náš je v půli se svou poutí Přidat komentář ... Recenze J. Jedlička: Kde život náš je v půli se svou poutí ... ... . Gulliver. 1 13.11.2018 "Nejdřív je to tragický mollový akord smyčcového ansámblu nad jednotlivými údery kotlů. ... Život. Po 2. světové válce studoval v Praze filosofii, v roce 1948 byl však ze studia vyloučen.V letech 1953-1968 žil v Litvínově, kde napsal prózu Kde život náš je v půli se svou poutí.Posléze emigroval do Západního Německa, kde pracoval pro rozhlasovou stanici Svobodná Evropa a kde se v 80. letech oženil s básnířkou Violou Fischerovou. Kde život n ... Kde život náš je v půli se svou poutí - Josef Jedlička od ... ... . letech oženil s básnířkou Violou Fischerovou. Kde život náš je v půli se svou poutí. Jedlička, Josef. Vydání: Univerzita Karlova, nakladatelství Karolinum 2019 | Jazyk: čeština | Signatura: AA 93437. Autobiografická prvotina českého autora, vydaná poprvé roku 1966, brilantně evokuje deziluzi z poúnorového vý...SOUVISEJÍCÍ KNIHY