Odhalená plzeňská tajemství

Odhalená plzeňská tajemství - David Růžička | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
David Růžička
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Odhalená plzeňská tajemství.pdf


Chcete si knihu přečíst?Odhalená plzeňská tajemství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Růžička. Číst Odhalená plzeňská tajemství Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publicista David Růžička se ve svých textech zaměřuje na málo známé nebo pozapomenuté události a zajímavosti spjaté s historií města Plzně. Nezřídka jde o příběhy, o nichž můžeme odvážně prohlásit, že zapadly neprávem. Někdy se podaří některá tajemství vytáhnout z hlubin zapomnění i doslova. To je případ sošky andělíčka z Košuteckého jezírka, která se nakonec ukázala být něčím docela jiným, než bylo očekáváno. Nebo operní diva Ella Noëmi Koppová, profesně spjatá s plzeňským Velkým divadlem. Kdo dnes ví, že jako první zazpívala česky roli Madame Butterfly? Na počátku 20. věku z jejího zpěvu šílelo nadšením nejen plzeňské obecenstvo. Foglarovy Rychlé šípy zná každý. Jak ale ovlivnily autora kreslených seriálů o klukovské partičce Strážců, jejichž příběhy hltali mladí čtenáři ve druhé polovině minulého století na zadní straně časopisu ABC, aniž by tušili, že se téměř vše odehrává v kulisách Plzně? Z krajské metropole západních Čech pocházela i postava brusiče Karhana, klíčové postavy kdysi populárního budovatelského filmu. A naopak, jaká tajemství skrývají betlémy z plzeňských kostelů? Stačí otevřít knihu a vše odhalovat s jejím autorem.


... plzeňská tajemství. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... David Růžička - Odhalená plzeňská tajemství | Spálená 53 ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Název: Odhalená plzeňská tajemství. Autor: Růžička David. Titul je zařazen do žánrů: Literatura faktu › Dějiny; Populárně naučná › Obrazové publikace; ISBN: 978-80-7211-570-9. EAN: 9788072115709. Objednací kód: NA371854 Odhalená plzeňská tajemství. David Růžička. Četl(a) jsem. Ch ... Odhalená plzeňská tajemství - David Růžička | KOSMAS.cz ... ... . EAN: 9788072115709. Objednací kód: NA371854 Odhalená plzeňská tajemství. David Růžička. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Skladem 5+ ks; Doručení ZDARMA od 300 Kč, v pátek 22.5. u Vás doma (Typy doručení) ... Odhalená plzeňská tajemství, žhavá novinka knihkupeckýc...SOUVISEJÍCÍ KNIHY