Expedice na Severní pól

Expedice na Severní pól - Julius Payer | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Julius Payer
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Expedice na Severní pól.pdf


Chcete si knihu přečíst?Expedice na Severní pól ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Julius Payer. Číst Expedice na Severní pól Online je nyní tak snadné!

POPIS


Úchvatný příběh největšího českého polárníka, velkého cestovatele, malíře, topografa a dobrodruha, velitele rakousko-uherské polární expedice a objevitele země Františka Josefa, jak jej sám sepsal. Dobrodružství zachycující rakousko-uherskou expedici do Arktidy v letech 1872–1874. Osudy dvaceti čtyř mužů ( z toho pěti Čechů), kteří objevili a prozkoumali nejsevernější souostroví na východní polokouli, zemi Františka Josefa, a jimž se před smrtí hladem a zimou podařilo uniknout teprve po vysilující tříměsíční cestě rozmrzajícím mořem.. Nejen milovníci polárních cestopisů si četbou této knihy přijdou na své, a to i díky skvělým Payerovým ilustracím. Český překlad jeho monumentálního díla z roku 1876 obsahuje popis expedice z let 1872–1874, řadu autorových postřehů o životě ledních medvědů i některé zajímavé příhody z německé polární expedice v letech 1869–1870. Překladatel doplnil autorův text popisem mnohých předcházejících i pozdějších výprav do oblastí kolem severního pólu, životopisnými, zeměpisnými, geologickými i dalšími přírodovědeckými poznámkami a podrobným popisem země Františka Josefa podle tehdy dostupných pramenů.


...everní pól, též severní točna, je místo na Zemi, kde zemská osa přibližně protíná zemský povrch ... Expedice na Severní pól - Julius Payer | Kniha na Alza.cz ... . Severní pól se nachází přibližně uprostřed Severního ledového oceánu, přičemž oceánské dno se nachází asi 4,3 km hluboko. Území je trvale pokryté vrstvou mořského ledu o mocnosti kolem dvou až tří metrů .Tato tloušťka je značně proměnlivá vlivem ... Julius Payer Expedice na Severní pól. Vyšlo 22. 11. 2019. ... kteří objevili a prozkoumali nejsevernější souostroví na východní polokoul ... Kniha: Expedice na Severní pól (Julius Payer) | Martinus ... . Vyšlo 22. 11. 2019. ... kteří objevili a prozkoumali nejsevernější souostroví na východní polokouli, zemi Františka Josefa, a jimž se před smrtí hladem a zimou podařilo uniknout teprve po vysilující tříměsíční cestě rozmrzajícím mořem. ... Norská expedice Roalda Amundsena na jižní pól se stala první expedicí, která pólu úspěšně dosáhla. Pětičlenn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY