Neočekávané chování: Podivuhodný příběh behaviorální ekonomie

Neočekávané chování: Podivuhodný příběh behaviorální ekonomie - Richard Thaler | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Richard Thaler
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Neočekávané chování: Podivuhodný příběh behaviorální ekonomie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Neočekávané chování: Podivuhodný příběh behaviorální ekonomie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Richard Thaler. Číst Neočekávané chování: Podivuhodný příběh behaviorální ekonomie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Anglický titul Misbehaving znamená zhruba „nesprávné chování“, tj. takové, které neodpovídá ústřední ekonomické teorii, podle které se člověk chová a rozhoduje tak, aby po racionální úvaze maximalizoval svůj prospěch. Autor ukazuje, že se to zaprvé neděje, a taky proč se to ani dít nemůže, a jaké to má důsledky pro ekonomickou teorii i pro konkrétní fungování ekonomiky. Kniha je mapováním geneze nového přístupu k ekonomii, oboru behaviorální ekonomie, která zohledňuje lidskou iracionalitu, neinformovanost i lenost. Na příkladech i s teoretickým výkladem.


...kávané chování: Podivuhodný příběh behaviorální ekonomie Richard Thaler Nakladatelé: Argo , Dokořán 2017 Thalerova kniha Neočekávané chování ... Behaviorální Ekonomie | Synergicky ... . Podivuhodný příběh behaviorální ekonomie pojmenovaná v anglickém originále nepřeložitelnou slovní hříčkou Misbehaving je příběhem, jak společně vybudovali dnes uznávaný obor behaviorální ekonomie. Kdo měl štěstí profesora Thalera osobně poznat, uvidí odraz jeho osobnosti ... Podtitul: Příběh behaviorální ekonomie. Anglický titul Misbehaving znamená zhruba „nesprávné chování", tj. takové, které neodpovídá úst ... Příběh behaviorální ekonomie - klubknihomolu.cz ... ... Podtitul: Příběh behaviorální ekonomie. Anglický titul Misbehaving znamená zhruba „nesprávné chování", tj. takové, které neodpovídá ústřední ekonomické teorii, podle které se člověk chová a rozhoduje tak, aby po racionální úvaze maximalizoval svůj prospěch. Podtitul: Podivuhodný příběh behaviorální ekonomie Anglický titul Misbehaving znamená zhruba "nesprávné chování", tj. takové, které neod...SOUVISEJÍCÍ KNIHY