Ďábel Valdštejn: Pozoruhodný osud vévody frýdlantského

Ďábel Valdštejn: Pozoruhodný osud vévody frýdlantského - Jan Bauer | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Bauer
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ďábel Valdštejn: Pozoruhodný osud vévody frýdlantského.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ďábel Valdštejn: Pozoruhodný osud vévody frýdlantského ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Bauer. Číst Ďábel Valdštejn: Pozoruhodný osud vévody frýdlantského Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jen málokteré postavě našich dějin se dostalo takové pozornosti historiků, spisovatelů a umělců jako frýdlantskému vévodovi a generalissimovi císařských vojsk Albrechtovi z Valdštejna. Jeho vskutku mimořádný a dramatický osud, který jako by předem narýsoval horoskop významného astronoma, matematika a tehdy také astrologa Johanna Keplera, nás dodnes nepřestává vzrušovat. Zdá se, že je naplněn podivuhodným tajemstvím. Máloco tak fascinuje jako Valdštejnův závratný vzestup až do nejvyšších pater světské moci a slávy, po němž následuje strmý pád s cejchem zrádce a vyvrhele. Měl oprávněnou šanci stát se největším vojevůdcem třicetileté války, údajně sahal i po české královské koruně, skončil však jako „notorický říšský rebel“, pro kterého neexistoval jiný trest než zákeřná smrt z rukou irského žoldnéře. Ano, Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna, jak znělo celé jeho jméno, svým pozemským životem i posmrtným věhlasem daleko překročil české hranice. Vždyť jen do roku 1910 prý obsahovala valdštejnská bibliografie přes dva a půl tisíce titulů! Jaký byl ale vévoda frýdlantský doopravdy, poodhrneme-li všeobecně rozšířenou – a obvykle nelichotivou – legendu? Na to jeho čtivým životopisem odpovídá známý spisovatel a popularizátor historie Jan Bauer. A jak je jeho dobrým zvykem, dokáže se ponořit pod „oficiální“ fakta, aby pro nás vykreslil nadčasovou osobnost, která ani zdaleka nebyla jen temná a negativní. Vždyť – jak autor píše – Valdštejn sice byl mimořádně domýšlivý, arogantní a bezohledný, ale míval i příjemnější tvář (o níž se většinou mlčí). Ovšem Jan Bauer všechny jeho tváře zasvěceně a lidsky popsal v XVIII. svazku Edice Český ČAS, který právě držíte v ruce.


...ev: Pozoruhodný osud vévody frýdlantského Práce se zaobírá Valdštejnovým dětstvím, vzděláním i mládím ... Ďábel Valdštejn | eKnihy, elektronické knihy, vaše ... ... . Zaměřuje se rovněž na jeho konverzi, soukromý život i slibné počátky vojenské kariéry. Ďábel Valdštejn: Pozoruhodný osud vévody frýdlantského. Jan Bauer Nakladatel: Čas 2017 ... Ďábel Valdštejn Autor: Bauer, Jan Nakladatel: Čas EAN: 9788074751783 ISBN: 978-80-7475-178-3 Popis: 1× kniha, vázaná, 232 stran, česky Kniha: Ďábel Valdštejn - Pozoruhodný osud vévody frýdlantského - Jan Bauer. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je plně v provozu. Od 18. ... (pozoruhodný osud vévody frýdlantského) ... Ďábel Valdštejn - Jan Bauer | Databáze knih ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je plně v provozu. Od 18. ... (pozoruhodný osud vévody frýdlantského) Předmětná hesla Z Valdštejna, Albrecht, vévoda, 1583-1634 Vévodov ... Jeho vskutku mimořádný a dramatick...SOUVISEJÍCÍ KNIHY