Marie Terezie vévodkyně Savojská a české země

Marie Terezie vévodkyně Savojská a české země - Petra Oulíková (ed.) | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Petra Oulíková (ed.)
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Marie Terezie vévodkyně Savojská a české země.pdf


Chcete si knihu přečíst?Marie Terezie vévodkyně Savojská a české země ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petra Oulíková (ed.). Číst Marie Terezie vévodkyně Savojská a české země Online je nyní tak snadné!

POPIS


Marie Terezie vévodkyně Savojská, rozená kněžna z Liechtensteina (1694–1772), byla statečná a nevšední žena, jež v mnohém předstihla svou dobu. Po smrti svého otce získala středočeská panství Kostelec nad Černými lesy, Uhříněves, Škvorec a Plaňany. Později přikoupila ještě panství Kounice a Rataje nad Sázavou, a vlastnila tak jedno z největších dominií v Čechách. To však po smrti svého manžela Tomáše Emanuela vévody Savojsko-carignanského (1729) spravovala více jak čtyřicet let pouze z Rakouska. Již nikdy se neprovdala, po celý zbytek života se věnovala pečlivé správě panství, charitativní a budovatelské činnosti. Publikace obsahuje příspěvky autorů, kteří se zabývají dějinami barokní kultury, výtvarného umění a hospodářskými a sociálními dějinami. Není vyčerpávající monografií o životě vévodkyně Savojské, ale má přiblížit působení pragmaticky smýšlející, zároveň i upřímně zbožné dámy pozdního baroka na středočeských panstvích.


...erezie vévodkyně Savojská, rozená kněžna z Liechtensteina (1694-1772), byla statečná a nevšední žena, jež v mnohém předstihla svou dobu ... Marie Terezie - Uniepedie ... . Po smrti svého otce získala středočeská panství Kostelec nad Černými lesy, Uhříněves, Škvorec a Plaňany. Později přikoupila ještě panství Kounice a Rataje nad Sázavou, a vlastnila tak jedno z největších dominií v ... Marie Terezie Anna Felicitas vévodkyně Savojská, hraběnka z Carignana, kněžna z Lichtenštejna (Marie Terezie Anna vévodkyně de Savoy-Carignan, kněžna z Lichtenštejna, 11. května 1694 - 20. února 1772, Vídeň) byla česká šlechtična, pravnučka knížete Karla I. z Lichtenštejna a majitelka panství Kostelec na ... Marie Terezie vévodkyně Savojská a české země - Petra ... ... . května 1694 - 20. února 1772, Vídeň) byla česká šlechtična, pravnučka knížete Karla I. z Lichtenštejna a majitelka panství Kostelec nad Černými lesy, Škvorec, Uhříněves, Rataje nad Sázavou a ... Marie Terezie vévodkyně Savojská a české země Editor: Oulíková, Petra Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny EAN: 97880742269...SOUVISEJÍCÍ KNIHY