Nejvýznamnější varhany České republiky

Nejvýznamnější varhany České republiky - Jiří Krátký, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Krátký,
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Nejvýznamnější varhany České republiky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nejvýznamnější varhany České republiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Krátký,. Číst Nejvýznamnější varhany České republiky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jak již název napovídá, cílem této unikátní publikace je představit varhanní nástroje na území České republiky, které jsou něčím významné, něčím cenné. Krása nebo hodnota varhan nemusí být rozeznatelná hned na první pohled. Kromě hodnoty stáří, umělecky cenného prospektu či sepětí varhan s významnou postavou hudby nebo výtvarného umění může být zajímavé a hodnotné také vnitřní ústrojenství jednotlivých varhan, jejich význam pro dějiny a vývoj varhanářství, originalita a zejména pak jejich zvuk. Všechny tyto aspekty hrály roli při výběru nástrojů, které jsou v knize obsaženy. V úvodním textu se čtenář seznámí stručně s terminologií a stavbou varhan. Nechybí ani obrys dějin varhanářství a význam varhan v současné době. Na dalších stranách knihy se potom již nachází přes 110 varhan z celé České republiky, od konce 16. století až po současnost, které jsou představeny nejen textem, ale i bohatým obrazovým doprovodem.


...á publikace, která představuje varhany v českých zemích od konce 16 ... Nejvýznamnější varhany České republiky | Dumknihy.cz ... ... . století až po současnost Cílem této unikátní publikace je představit varhanní nástroje na území České republiky, které jsou něčím významné, něčím cenné. Nejvýznamnější varhany České republiky. Celkové hodnocení ... Cílem této unikátní publikace je představit varhanní nástroje na území České republiky, které jsou něčím významné, něčím cenné. V úvodním textu se čtenář seznámí stručně s terminologií a st ... Nejvýznamnější varhany České republiky | Albatrosmedia.cz ... . V úvodním textu se čtenář seznámí stručně s terminologií a stavbou varhan. Nechybí ani obrys dějin varhanářství ... Nejvýznamnější varhany České republiky Autor: Krátký, Jiří a Svoboda, Štěpán Nakladatel: CPress EAN: 9788026428596 ISBN: 978-80-264-2859-6 Popis: 1× kniha, vázaná, 264 stran, česky Rozměry: 24,3 × 35,5 cm ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY