Počátky lokální železniční dopravy v severovýchodních Čechách

Počátky lokální železniční dopravy v severovýchodních Čechách - Pavel Blatník | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Blatník
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Počátky lokální železniční dopravy v severovýchodních Čechách.pdf


Chcete si knihu přečíst?Počátky lokální železniční dopravy v severovýchodních Čechách ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Blatník. Číst Počátky lokální železniční dopravy v severovýchodních Čechách Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha osloví odborníky i laiky, kteří se zajímají o industriální a regionální dějiny naší země. Věnuje se sítím lokálních železničních tratí v oblasti severovýchodních Čech od roku 1859, popisuje především oblast mezi Libercem a Chocní. Sleduje motivace k projektování těchto drah, jako byla například těžba a doprava levného uhlí, dřeva, kamene a přeprava zemědělských produktů, hlavně cukrové řepy a následně cukru. Vlaky v těch pionýrských dobách s nadšením využívali i první turisté a výletníci. Zajímavým tématem je vznik akciových společností místních drah. Přibližuje také složitá politická jednání, za kterých projekty místních drah vznikaly, včetně osobností, které za stavbou konkrétních drah stály. Popisuje i dobrodružně vyhlížející projekty, které nebyly realizovány. U zrealizovaných místních drah sleduje jejich činnost až do roku 1909, kdy většina těchto podniků přešla pod kontrolu státu. V přílohách podává přehled tratí včetně názvů stanic a jejich postupného vývoje, je doplněna dobovými fotografiemi, pohlednicemi a důležitými železničními archiváliemi. Potěší a poučí čtenáře, kteří mají rádi vlaky, železniční dopravu a zajímá je jejich historie.


...Počátky lokální železniční dopravy v severovýchodních Čechách Autor: Pavel Blatník Kniha se věnuje sítím lokálních železničních tratí v oblasti severovýchodních Čech od roku 1859, popisuje především oblast mezi Libercem a Chocní ... Počátky lokální železniční dopravy v severovýchodních Čechách ... . Historie železniční dopravy v České republice se začala psát od 20. let 19. století.Železnice byly budovány primárně pro nákladní dopravu, přičemž se střídala období, kdy byly budovány a provozovány komerčními subjekty, s obdobími zestátňování, státních investic či státní podpory.. V Česku bylo v roce 2008 celkem 9578 km veřejných železničních tratí a ... Věnuje se sítím lokálních železničních tratí v oblasti severovýchodních Čech od roku 1859, popisuje především oblast mezi Libercem a Chocní. ... Věda a te ... Historie železniční dopravy v Česku - Wikipedie ... .. V Česku bylo v roce 2008 celkem 9578 km veřejných železničních tratí a ... Věnuje se sítím lokálních železničních tratí v oblasti severovýchodních Čech od roku 1859, popisuje především oblast mezi Libercem a Chocní. ... Věda a technika. Počátky lokální ž...SOUVISEJÍCÍ KNIHY