Komplexní televize: Poetika současného televizního vyprávění

Komplexní televize: Poetika současného televizního vyprávění - Jakub Korda, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jakub Korda,
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Komplexní televize: Poetika současného televizního vyprávění.pdf


Chcete si knihu přečíst?Komplexní televize: Poetika současného televizního vyprávění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jakub Korda,. Číst Komplexní televize: Poetika současného televizního vyprávění Online je nyní tak snadné!

POPIS


V devadesátých letech se v americké televizní produkci začala objevovat řada seriálů vymezujících se proti dekády zavedeným pravidlům přehlednosti a srozumitelnosti. Riskantnější seriálové projekty jako Městečko Twin Peaks či Akta X se nebály své diváky mást, chytře jimi manipulovat a budovat propracovanou mytologii celého seriálového světa. Své diváky nejen vybízely k tradičnímu zaujetí samotným příběhem, ale činily tak i způsobem svého vyprávění. Jason Mittell nám v této knize nabízí detailní rozbor formálních charakteristik a speciálních "narativních efektů“ takto vyprávěných komplexních seriálů i způsobů, jak jim rozumí a dále s nimi pracují jejich publika. Pro jejich analýzu zavádí celou řadu nových termínů, které respektují specifika seriálové televize a aspirují na to, stát se nezbytnou výbavou odborníků, kritiků i studentů věnujících se televiznímu médiu. Kniha ale obsahuje i detailní a čtivé rozbory řady televizních seriálů jako Veronica Marsová, Perníkový táta či The Wire – Špína Baltimoru a určitě osloví i poučené diváky a fanoušky inovativního televizního vyprávění. Vychází za laskavého přispění Státního fondu kinematografie.


...TTELL Komplexní televize Poetika současného televizního vyprávění ... Komplexní televize: Poetika současného televizního ... ... . #POPs. Připravujeme: JASON MITTELL Komplexní televize Poetika současného televizního vyprávění. 07.11.2019 ... Kniha Komplexní televize: Poetika současného televizního vyprávění ... Jason Mittell americká, 1970. Kniha Komplexní televize: Poetika současného televizního vyprávění je v. Přečtených: 2x: Knihotéce: 1x: Chystám se číst: 2x: Chci si koupit: 4x: Nápověda - Podmínky užit ... Komplexní televize Poetika současného televizního vyprávění : ... Jason Mittell: Komplexní televize. Poetika současného ... ... ... Komplexní televize Poetika současného televizního vyprávění : překlad: Jakub Korda, Ondřej ... Své diváky nejen vybízely k tradičnímu zaujetí samotným příběhem, ale činily tak i způsobem sv...SOUVISEJÍCÍ KNIHY