Zvolila jsem si život

Zvolila jsem si život - Ilana Shmueli | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ilana Shmueli
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zvolila jsem si život.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zvolila jsem si život ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ilana Shmueli. Číst Zvolila jsem si život Online je nyní tak snadné!

POPIS


Izraelská básnířka Ilana Shmueli (1924, Černovice – 2011, Jeruzalém) ve své poezii, kterou začala psát po desetiletích dlouhého mlčení, navazuje na odkaz poezie židovských autorů, kteří přežili holocaust a reflektují jeho zkušenost. Český výbor přináší její básně, ale také ukázky z memonárů a z posledních dopisů s Paulem Celanem. Patří k posledním autorům, kteří ve svém díle nechali rezonovat literární odkaz židovsko-německé kulturní symbiózy východoněmeckého regionu Bukoviny s hlavním městem Černovicemi. Válečná léta prožila v černovickém ghettu, kde poznala básníka Paula Celana. Později emigrovala do Palestiny, kde studovala sociální pedagogiku a hudbu. Paula Celana, svého přítele z mládí, znovu potkala v Paříži roku 1965 a po letech intenzivní korespondence se stala jeho průvodkyní při jeho návštěvě Izraele roku 1969. Po roce 2000 vyšly knižně její memoáry, korespondence s Paulem Celanem a také dvě sbírky originální a svébytné poezie psané v německém jazyce.


... jsem si život. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Zpověď Zničila jsem si život ZPOVĚDNICE ...::::::www ... ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Izraelská básnířka Ilana Shmueli (1924, Černovice - 2011, Jeruzalém) ve své poezii, kterou začala psát po desetiletích dlouhého mlčení, navazuje na odkaz poezie židovských autorů, kteří přežili holocaust a reflektují jeho zkušenost. Zvolila jsem si život Ilana Shmueli Izraelská básnířka Ilana Shmueli (1924, Černovice - 2011, Jeruza ... Zvolila jsem si život - Knihy.cz ... . Zvolila jsem si život Ilana Shmueli Izraelská básnířka Ilana Shmueli (1924, Černovice - 2011, Jeruzalém) patří k posledním autorům, kteří ve svém díle nechali rezonovat literární odkaz židovsko-německé kulturní symbiózy východoněmeckého regionu Bukoviny s hlavním m...SOUVISEJÍCÍ KNIHY