Konec velkých prázdnin

Konec velkých prázdnin - Pavel Kohout | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Kohout
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Konec velkých prázdnin.pdf


Chcete si knihu přečíst?Konec velkých prázdnin ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Kohout. Číst Konec velkých prázdnin Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha, která vznikala jako předloha scénáře stejnojmenného televizního seriálu, patří mezi nejlepší romány zabývající se fenoménem emigrace. Její děj se započíná v roce 1983, kdy v den letního slunovratu uprchnou nejrůznějšími cestami ze své vlasti do Rakouska dvě rodiny a několik jednotlivců, Čechů i Slováků, aby hledali štěstí ve vysněném svobodném světě. Skoro na dosah domova je očekává jiná planeta, jim cizí, jako jsou oni cizí jí. Projdou táborem pro uprchlíky a čekají pak v jednom z venkovských penzionů, sloužících tomu účelu, na azyl a víza, představující klíče k nové existenci. Náhlé prázdniny v životě, jejichž délku ani výsledek nelze odhadnout, týdny, měsíce a někdy i roky vynucené nečinnosti, nutí k sebezpytnému bilancování, smýkají lidmi mezi nadějemi a zoufalstvím. Ze vzpomínek i představ, ze zážitků tragických i komických vyvstává kaleidoskop obrazů země, kterou opustili, i světa, jemuž se vydali.


...elkých prázdnin jsem při premiéře dost hltal, s překvapením časem trochu pozapomněl a po letech rád zopakoval ... unc.edu ... . Výbornej scénář, skoro neuvěřitelná snůška lidí s různými pohnutkami, které osud svede dohromady často proti jejich vůli. Tady jsem se poprvé setkal s Jaromírem Dulavou, nevadili mi ani herci, kteří ... Konec velkých prázdnin 1 Úzká brána k širému světu Ten den - Duration: 1:29:43. Tom Kos 107,062 views. 1:29:43. Konec velkých prázdnin 6 ČR SR Rakousko Slovinsko, 1996 ... This fea ... "Konec velkých prázdnin" Ztráty a nálezy (TV Episode 1996 ... ... . Tom Kos 107,062 views. 1:29:43. Konec velkých prázdnin 6 ČR SR Rakousko Slovinsko, 1996 ... This fea...SOUVISEJÍCÍ KNIHY