Evžen Savojský

Evžen Savojský - Karel Richter | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Richter
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Evžen Savojský.pdf


Chcete si knihu přečíst?Evžen Savojský ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Richter. Číst Evžen Savojský Online je nyní tak snadné!

POPIS


Evžen Savojský zůstává dodnes fenoménem, vojevůdcem, jehož kariéra je stále předmětem živého zájmu historiků i čtenářů. Dějiny jej opředly aureolou neporazitelného vojevůdce, schopného státníka či mecenáše umění. Autor na základě studia pramenů a odborné literatury představuje s uměleckou ambicí líčený soukromý život i profesní dráhu prince Evžena, obsáhle se věnuje jeho tažení proti Turkům, jež jej proslavilo po celé Evropě coby nadaného válečníka a které vyvrcholilo roku 1697 bitvou u Zenty, popisuje válku o španělské dědictví a četné boje s Francií Ludvíka XIV., a v neposlední řadě umožňuje také nahlédnout do mnohdy složitého světa tohoto barokního válečníka a politika.


... František, princ savojský a carignanský, hrabě ze Soissons (18 ... Evžen Savojský - novinky | OSOBNOSTI.cz ... . října 1663, Paříž - 24. dubna 1736, Vídeň), v německy mluvících zemích známý jako Prinz Eugen von Savoyen, přezdívaný Malý abbé (přezdívka, kterou mu dali vojáci pro jeho malou postavu a zálibu v hnědé barvě, též také Malý kapucín), byl rakouský vojevůdce a politik francouzského ... Prince Eugene of Savoy lying in state.png 1,366 × 1,556; 4.43 MB Principe Eugenio di Savoia (Il Palazzo ... Evžen Savojský | OSOBNOSTI.cz ... .png 1,366 × 1,556; 4.43 MB Principe Eugenio di Savoia (Il Palazzo Civico di Torino).jpg 3,672 × 4,896; 5.24 MB Prinz Eugen in der Schlacht bei Belgrad 1717.jpg 1,202 × 791; 551 KB Evžen František, princ savojský a carignanský, hrabě ze Soissons, v německy mluvících zemích známý jako Prinz Eugen von Savoyen, přezdívaný Malý abbé (přezdívka, kterou mu dali vojáci pro jeho...SOUVISEJÍCÍ KNIHY