Věčný oheň

Věčný oheň - Lukáš Holeček (ed.), | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Lukáš Holeček (ed.),
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Věčný oheň.pdf


Chcete si knihu přečíst?Věčný oheň ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lukáš Holeček (ed.),. Číst Věčný oheň Online je nyní tak snadné!

POPIS


Edice pamětí Antonína Matuly (1885–1953) představuje osobnost úředníka působícího na ministerstvu školství a národní osvěty mezi lety 1919–1944. Paměti ilustrují nejen autorův soukromý život, ale zejména jeho veřejnou činnost – kariéru středoškolského profesora na sklonku rakousko-uherské monarchie, spisovatele a autora odborných pedagogických prací, teoretika a „zakladatele“ ruralismu a jednoho z hlavních organizátorů tzv. lidové výchovy. Matulův zájem o kulturní osvětu na venkově po roce 1918 vyústil v založení celorepublikové osvětové organizace Svobodné učení selské v rámci republikánské strany. Paměti rovněž poskytují autorovy reflexe složitého dění v letech tzv. druhé republiky, zejména v oblasti kulturní politiky, která spadala do jeho úřední gesce. Po nacistické okupaci se Matula až do vynuceného penzionování v roce 1944 jako jeden z mála českých úředníků v rámci ministerstva školství udržel ve vysoké pozici a ve vzpomínkách tak z vlastní perspektivy reflektuje interní poměry na ministerstvu i v protektorátní kulturní politice.


... se vypravíme na draka (Hranice možností), podlehneme žárlivosti pro krásnou čarodějku (Střípek ledu) nebo se necháme tahat za nos mimikem (Věčný oheň) vždy nás čeká zábava k pohledání ... „Věčný oheň". Tyhle plameny neuhasly ani po 6000 letech ... ... . Věčný Oheň - Duration: 2:51. Various Artists - Topic 145 views. 2:51. Petr Kotvald - Vánoce hrajou gloria (text) - Duration: 3:34. Jaroslav Pšeničn ... This feature is not available right now. Please try again later. Významní členové Velebný pán Další Kaplička Věčného ohně, Pečetní prsten Věčného ohně, Věčný oheň (příběhový předmět) Best Rock Songs Vietnam War Music ... Zaklínač: povídky (1. vyd.): Zaklínač: Věčný oheň ... ... . Please try again later. Významní členové Velebný pán Další Kaplička Věčného ohně, Pečetní prsten Věčného ohně, Věčný oheň (příběhový předmět) Best Rock Songs Vietnam War Music - Best Rock Music Of All Time - 60s and 70s Rock Playlist - Duration: 2:10:36. MoMo Lisa Recommended for you Věčný oheň. Kdo na...SOUVISEJÍCÍ KNIHY