Paní Dallowayová

Paní Dallowayová - Virginia Woolfová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Virginia Woolfová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Paní Dallowayová.pdf


Chcete si knihu přečíst?Paní Dallowayová ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Virginia Woolfová. Číst Paní Dallowayová Online je nyní tak snadné!

POPIS


Londýnské jitro, červen 1923. Paní Clarissa Dallowayová jde do květinářství pro výzdobu na svůj dnešní večírek. Než však tahle událost pro lidi z lepších kruhů nastane, strávíme v její společnosti obyčejný den, který nás nenechá na pochybách, že pod slupkou stárnoucí, průměrné středostavovské paničky bije srdce se stejně vroucí pravidelností, s jakou se na Toweru každou čtvrthodinu hlásí Big Ben. Woolfová však nejenže rozbíjí klišé o jedné snobské madam. Technikou proudu vědomí a s přispěním vedlejších postav tohoto okouzlujícího letního capriccia před námi postupně odhalí skutečné nitro paní Dallowayové, které působí věrněji než sebetrefnější realistický popis, a také její obrovskou žízeň po životě. Próza inspirovala světoznámý román M. Cunninghama Hodiny a stejnojmenný oscarový film.


...allowayová (Mrs Dalloway) je impresionistický román britské autorky Virginie Woolfové (1882-1941), na němž pracovala v letech 1923-1925 ... Kniha: Pani Dallowayová (Virginia Woolf) | Martinus ... .Je považován za její vrcholné a rovněž nejznámější dílo, které inspirovalo také amerického spisovatele Michaela Cunninghama k napsání světoznámého románu Hodiny (jak měl znít i původní název Paní Dallowayové), podle ... Paní Dallowayová je impresionistický a psychologický román, v němž Virginia Woolfová uplatňuje tzv.proud vědomí neboli volné asociace, který je však proložen chronologickými událostmi dějícími se v reálném světě. Děj zde ust ... Paní Dallowayová - rozbor díla k maturitě | Rozbor-dila.cz ... .proud vědomí neboli volné asociace, který je však proložen chronologickými událostmi dějícími se v reálném světě. Děj zde ustupuje do pozadí před pocity a nestálými impresionistickými náladami a myšlenkami. Paní Dallowayová není rozhodně kniha pro každého. Námět a zpracování knihy je velmi dobré. Celkově jednotlivé květnaté souvětí autorky jsou pastvou pro oči, ale číst si tu...SOUVISEJÍCÍ KNIHY