Zapomenuté stopy dřevařů na Šumavě

Zapomenuté stopy dřevařů na Šumavě - Tereza Blažková | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Tereza Blažková
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zapomenuté stopy dřevařů na Šumavě.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zapomenuté stopy dřevařů na Šumavě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tereza Blažková. Číst Zapomenuté stopy dřevařů na Šumavě Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha čtenáře zavede na střední Šumavu, především do odlehlých oblastí Modravských plání, ale také do krajiny Vchynicko-tetovského kanálu. Vznikla na základě několikaletého projektu, založeného na terénním výzkumu zdejší krajiny a archivním studiu dokumentů a ukazuje proměny a vývoj krajiny a osídlení vlivem industrializace. Industrializace Čech naŠumavě způsobila významné krajinné změny, neboť její lesy posloužily jako surovinové zázemí pro expandující průmyslovou Prahu. Byl to šlechtický rod Schwarzenbergů, který se chopil příležitosti vyplnit mezeru na pražském trhu s potřebným palivovým dřívím, zakoupil příslušné lesní pozemky a naplánoval a vybudoval na samém začátku 19. století ohromný plavební systém k dopravě lesního bohatství do průmyslových odbytišť. Kniha se zabývá zaniklými a zanikajícími pozůstatky činnosti dřevařů 19. století, ukazuje známé, ale především pak dosud neprozkoumané stopy jejich činnosti po vzoru britské industriální archeologie. Kniha je doprovázena bohatou obrazovou přílohou, včetně ukázek archivních pramenů, dokumentující stopy po dřevařích, ale také další krajinné změny. Obsahuje více než 250 barevných vyobrazení a map.


...uté stopy dřevařů na Šumavě 2019 Individuální a masová rekreace v okolí velkých industriálních měst v 19 ... Zapomenuté stopy dřevařů na Šumavě (Tereza Blažková ... ... .-21. století 2014 Kniha Zapomenuté stopy dřevařů na Šumavě je v Zapomenuté stopy dřevařů na Šumavě. ... Industrializace Čech na Šumavě způsobila významné krajinné změny, neboť její lesy posloužily jako surovinové zázemí pro expandující průmyslovou Prahu. Byl to šlechtický rod.. Zobrazit celý text. Tereza Blažková: Zapomenuté stopy dřevařů na Šumavě . Větši ... Kniha: Zapomenuté stopy dřevařů na Šumavě | Knihy.ABZ.cz ... . Byl to šlechtický rod.. Zobrazit celý text. Tereza Blažková: Zapomenuté stopy dřevařů na Šumavě . Většinou dopředu vím, co se o Šumavě chystá vyjít. A o tomto jsem neměl ani tušení a objevil ji zcela náhodou. Nevím, jak dalece bude v knihkupectví dostupná, neboť jde v podstatě o vědeckou práci, ale u...SOUVISEJÍCÍ KNIHY