Vesnický román

Vesnický román - Karolína Světlá | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Karolína Světlá
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vesnický román.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vesnický román ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karolína Světlá. Číst Vesnický román Online je nyní tak snadné!

POPIS


První český román — Vesnický román! Je tomu právě 150 let, co kniha opustila Grégrovu tiskárnu. A ačkoli se tehdy zdálo směšné, že by se žena stala spisovatelkou, Karolina Světlá předstihla všechny české prozaiky, dokonce i Nerudu či Hálka, když plně ovládla kompozici moderního evropského románu. Mnohovrstevný příběh lásky a žárlivosti, oběti a sobectví, pokory a hamižnosti, situovaný do malebného Podještědí, však nekopíruje tradiční sentimentální šablony. Naopak odhaluje spletitost mezilidských vztahů: partnerských, mezigeneračních, sousedských i národnostních, a směřuje k nečekanému rozřešení. Smířlivému? Nebo tragickému? V dramatickém dialogu se tu střetává křesťanský svět ve své nesmiřitelné dichotomii katolictví a protestantství se světem lidových obyčejů, v nichž se každá z postav stává nositelem jedné výrazné vlastnosti či obhájcem určitého přesvědčení. Vypravěč zůstává nestranný a ponechává na čtenáři, aby sám promýšlel oprávněnost jejich postojů a jednání: Má člověk právo na osobní štěstí, nebo se musí vzdát svobody ve prospěch obecného řádu? Dokáže se vzepřít společenským konvencím? Smí překročit morální a etické normy? A boží zákony?


... román je první dílo z řady tzv.Ještědských románů, jejichž autorkou je Karolína Světlá ... Vesnický román - Karolína Světlá | KOSMAS.cz - vaše ... ... .Na příběhu hlavní hrdinky Sylvy a jejího milostného vztahu se ženatým Antošem je řešeno právo jedince na vlastní štěstí a svobodu, které je potlačeno egoismem druhých, mravními a společenskými předsudky. Kniha: Vesnický román Autor: Karolína Světlá Přidal(a): Marťa Autorka Karolína Světlá: vlastním jménem Johanka Rottová * 24. února 1830 v Praze. Vyrůstala v měšťanské obchodnické rodině spolu s mladší sestrou Sofi ... Vesnický román - rozbor díla k maturitě | Rozbor-dila.cz ... . února 1830 v Praze. Vyrůstala v měšťanské obchodnické rodině spolu s mladší sestrou Sofií Vesnický román (5) - vydáno v roce 1867 Jeden z tzv. ještědských románů líčí příběh chudého dobráckého mládence poutaného v nerovném manželství s bohatou vdovou a s ním se prolínající tragický příběh p...SOUVISEJÍCÍ KNIHY