Rozhovory přes rozbouřené doby

Rozhovory přes rozbouřené doby - Eva Bobůrková, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Eva Bobůrková,
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Rozhovory přes rozbouřené doby.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rozhovory přes rozbouřené doby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eva Bobůrková,. Číst Rozhovory přes rozbouřené doby Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jak a v čem se proměnil prostor svobody v naší zemi v uplynulých třiceti letech? V jakém stavu se nachází svoboda jak společenská, tak osobní? Kniha dvanácti rozhovorů s významnými osobnostmi veřejného života předkládá reflexi „prostoru svobody“ v současné české společnosti. Všichni účastníci rozhovorů mají blízký vztah k procesu demokratizace našeho státu, někteří se na něm přímo podíleli. Disidenti a politici Luboš Dobrovský a Petr Pithart a novinář a spisovatel Aleš Palán patřili k signatářům Charty 77. Ústavní právník Jan Kysela zastupuje novou generaci nekomunistických právníků, jako odborník a pedagog se zasazuje o dodržování ústavy a ústavních zvyklostí. Profesor historie a mezinárodních vztahů Igor Lukeš se zaměřuje na dějiny a politiku střední a východní Evropy 20. století. Šimon Pánek, spoluzakladatel humanitární organizace Člověk v tísni, byl coby studentský aktivista během sametové revoluce vůdcem několika stávek proti režimu. Politický komentátor Jiří Pehe pracoval jako ředitel Politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Václava Havla a ve svých textech se dlouhodobě zaměřuje na politický vývoj ve střední Evropě. Spisovatel Mark Slouka zachytil příběhy českých politických emigrantů, k nimž náležel i jeho otec, novinář a politolog Zdenek Slouka. Americký historik Timothy Snyder je autorem knih Krvavé země a Černá zem, věnovaných stalinskému i nacistickému teroru ve východoevropských zemích. Dokumentaristka Olga Sommerová v řadě svých filmů mapuje léta politické perzekuce. Přírodovědec a kněz Marek Orko Vácha se specializuje na otázky lékařské a environmentální etiky, píše knihy o morálce, víře, svobodě jednotlivce i společnosti. Michael Žantovský patřil k zakládajícím členům Občanského fóra, působil jako poradce prezidenta Václava Havla a dnes je ředitelem Knihovny Václava Havla. Rozhovory vznikly u příležitosti 30. výročí listopadových událostí roku 1989 a založení nakladatelství PROSTOR. Autory rozhovorů jsou novináři Eva Bobůrková, Jiří Leschtina, Petr Placák a Petr Vizina.


...ry vedené „přes rozbouřené doby" s aktéry, jejichž zkušenosti, získané doma i v cizině, mohou být pochopitelné vrstevníkům a užitečné čtenářům, kteří události minulých desetiletí znají jen zprostředkovaně ... Rozhovory přes rozbouřené doby - Eva Bobůrková; jIŘÍ ... ... . Rozhovory přes rozbouřené doby (2. 12. 2019) ... Rozhovory s předmluvou nakladatele Aleše Lederera vznikly u příležitosti třicátého výročí sametové revoluce a založení ... ROZHOVORY PŘES ROZBOUŘENÉ DOBY (anotace) Jak a v čem se proměnil prostor svobody v naší zemi v uplynulých třiceti letech? V jakém stavu se nachází svoboda jak společenská, tak osobní? Kniha dvanácti rozhovorů s vý ... Rozhovory přes rozbouřené doby - České novinky1.eu ... ... ROZHOVORY PŘES ROZBOUŘENÉ DOBY (anotace) Jak a v čem se proměnil prostor svobody v naší zemi v uplynulých třiceti letech? V jakém stavu se nachází svoboda jak společenská, tak osobní? Kniha dvanácti rozhovorů s významnými osobnostmi veřejného života předkládá reflexi „prostoru svobody" v současné české společnosti. Rozhovory s předmluvou nakladatele Aleše L...SOUVISEJÍCÍ KNIHY