Digesta seu Pandectae. tomus II. / Digesta neboli Pandekty. svazek II.

Digesta seu Pandectae. tomus II. / Digesta neboli Pandekty. svazek II. - Michal Skřejpek (ed.) | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Michal Skřejpek (ed.)
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Digesta seu Pandectae. tomus II. / Digesta neboli Pandekty. svazek II..pdf


Chcete si knihu přečíst?Digesta seu Pandectae. tomus II. / Digesta neboli Pandekty. svazek II. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Skřejpek (ed.). Číst Digesta seu Pandectae. tomus II. / Digesta neboli Pandekty. svazek II. Online je nyní tak snadné!

POPIS


Třetí svazek ediční řady Fontes iuris romani, představující překlady základních pramenů římského práva do češtiny, nabízí vybrané tituly z 16. až 35. knihy zákoníku Digesta seu Pandectae císaře Iustiniana z roku 533 n. l. Čtenář zde nalezne především partie věnované římskoprávnímu pojetí smluv, jako je úschova, příkazní a společenská smlouva. Následuje právní úprava kupní smlouvy, zástavních práv, zásnub a manželství; „nadčasové“ tituly věnované právním domněnkám, neznalosti práva i skutku, svědkům a důkazům používaným na římských soudech. Představeny jsou názory římských právníků na poručenství a opatrovnictví, úpravu alimentačních povinností a nechybí ani tituly zabývající se dědickým právem. Kritické vydání a zároveň první překlad Digest do češtiny obsahuje originální text a je doplněn rozsáhlým poznámkovým aparátem, věcným, jmenným a místním rejstříkem.


...svazek ediční řady Fontes iuris romani, představující překlady základních pramenů římského práva do češtiny, nabízí vybrané tituly z 16 ... Digesta seu Pandectae. Justiniánská Digesta, Tomus I ... ... . až 35. knihy zákoníku Digesta seu Pandectae císaře Iustiniana z roku 533 n. l. Čtenář zde nalezne především partie věnované římskoprávnímu pojetí smluv, jako je ... Třetí svazek ediční řady Fontes iuris romani, představující překlady základních pramenů římského práva do češtiny, nabízí vybrané tituly z 16. až 35. knihy zákoníku Digesta seu Pandectae císaře Iustiniana z roku 533 n. l. Čtenář zde nalezne především partie věnované římskoprávn ... Digesta seu Pandectae. tomus II. / Digesta neboli Pandekty ... ... . až 35. knihy zákoníku Digesta seu Pandectae císaře Iustiniana z roku 533 n. l. Čtenář zde nalezne především partie věnované římskoprávnímu pojetí smluv, j Třetí svazek ediční řady Fontes iuris romani, představující překlady základních pramenů římského práva do češtiny, nabízí vybrané tituly z 16. až 35. knihy zá...SOUVISEJÍCÍ KNIHY