Drtikol. Duchovní cesta 2

Drtikol. Duchovní cesta 2 - Stanislav Doležal (ed.), | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Stanislav Doležal (ed.),
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Drtikol. Duchovní cesta 2.pdf


Chcete si knihu přečíst?Drtikol. Duchovní cesta 2 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stanislav Doležal (ed.),. Číst Drtikol. Duchovní cesta 2 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Druhé, rozšířené a upravené vydání knihy „František Drtikol – Duchovní cesta 2“ pokračuje v postupném odkrývání dochovaných autentických textových a obrazových materiálů filosofického a uměleckého odkazu Františka Drtikola Kniha je sestavená z různých rukopisů, samostatných a vesměs přesně datovaných myšlenek, dopisů, písemných záznamů a také ze svědectví a vzpomínek jeho přátel a žáků. Významným způsobem se dotýká i Drtikolovy fotografické spirituální tvorby po roce 1930, což dále umocňuje obrazová část věnovaná jeho mystické malbě z období mezi roky 1931–1948, tedy zachycující její nástup a vyvrcholení po roce 1935, kdy se úplně vzdal fotografické tvorby coby hlavního prostředku svého uměleckého vyjádření. Drtikol praktikoval již ve dvacátých letech minulého století jógová cvičení podle tibetského buddhismu. Díky svým zkušenostem a dosaženému poznání se stal později důležitým učitelem a vyhledávaným Mistrem. Kniha edičně navazuje na dříve vydané publikace autentických a převážně celistvě dochovaných textů „Deníky a dopisy z let 1914–1918 věnované Elišce Janské“ (2001), „Oči široce otevřené“ (2002) a především na první svazek knihy z Edice Drtikol "Duchovní cesta 1” (první vydání 2004 a druhé upravené a rozšířené vydání 2018).


...deos Play all Mix - František Drtikol 1 - audiokniha - čtený úryvek z knihy YouTube František Drtikol 6, Audiokniha, duchovní cesta - Duration: 1:07:08 ... Duchovní cesta 2 Doležal Stanislav - Nakladatelství Svět ... . JanJan 1,452 views Fráňa Drtikol - mystická cesta dokument ... Eduard Tomáš, Paměti mystika 08 :: O těžkostech v duchovni ... vědomí, bytí, prostoru a času s Karlem Kostkou - Duration: 2:43:41 ... Fráňa Drtikol Mystik, fotograf, umělec, duchovní učitel. Je znám svou duchovní praxí východních učení, především buddhismu. Prováděl jógu, meditační praxi a ... Druhé, rozšířené a upravené vy ... Duchovní cesta, sv. 1 - František Drtikol | KOSMAS.cz ... ... . Je znám svou duchovní praxí východních učení, především buddhismu. Prováděl jógu, meditační praxi a ... Druhé, rozšířené a upravené vydání knihy „František Drtikol - Duchovní cesta 2" pokračuje v postupném odkrývání dochovaných autentických textových a obrazových materiálů filosofického a uměleckého odkazu Františka Drtikola Kniha je se...SOUVISEJÍCÍ KNIHY