Král Lear / King Lear

Král Lear / King Lear - William Shakespeare | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
William Shakespeare
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Král Lear / King Lear.pdf


Chcete si knihu přečíst?Král Lear / King Lear ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor William Shakespeare. Číst Král Lear / King Lear Online je nyní tak snadné!

POPIS


Král Lear (anglicky King Lear) je tragédie anglického dramatika Williama Shakespeara napsaná mezi lety 1603–1606. Jedná se o příběh krále, který propadne šílenství poté, co pošetile rozdělí dědictví mezi tři dcery na základě jejich lichotek, což má pro všechny tragické následky.Hra je založena na legendě o keltském králi Leirovi.V období následujícím po restauraci Stuartovců se Král Lear často hrál se šťastným koncem, protože publiku se nelíbil temný a depresivní tón hry, ale od 19. století se Shakespearova původní verze považuje za jeden z vrcholů jeho tvorby. George Bernard Shaw napsal, že "Nikdo nikdy nenapíše lepší tragédii, než je Lear"


... bu kızlar Ülke geleceği ve mevcut durum için çok büyük tehlikedir ... King Lear Introduction | Shmoop ... . Zira ülkenin kaderi kötü düşünceli kızların elindeyse, Ülke için büyük bir trajedi demektir. 7.1 İmdb puanı alan Kral Lear - King Lear 2018 filmi, Richard Eyre yönetmenliğinde hazırlanmıştır. Osmdesátiletý král Lear mezi ně rozdělí své království podle toho, jak ho má která ráda. Když mu jeho nejmladší dcera Cordelia odmítne lichotit, dotčený a rozzuřený Lear ji vyhostí. Následkem tohoto osudného rozhodnutí se rodina i stát pohrouží do ... King Lear in King Lear | Shmoop ... . Následkem tohoto osudného rozhodnutí se rodina i stát pohrouží do chaosu a války. (Cinemax) Lear—who's the King (!) of Britain—is a powerful and important man; he's the dang king. But he's getting older, slowing down, and thinking of retiring somewhere warm where he can play shuffleboard all day. Well, almost. Lear has the nice ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY