Klíče k řešení v krátké terapii

Klíče k řešení v krátké terapii - Steve de Shazer | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Steve de Shazer
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Klíče k řešení v krátké terapii.pdf


Chcete si knihu přečíst?Klíče k řešení v krátké terapii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Steve de Shazer. Číst Klíče k řešení v krátké terapii Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autor v jedné ze svých nejslavnějších knih – přímo klasice na téma krátké terapie zaměřené na řešení – používá metaforu klíčů. Stížnosti jsou jako zámky ve dveřích. Je ovšem jedno, jak jsou tyto zámky složité, protože k otevření dochází pomocí klíče. Autor dokonce přichází s myšlenkou univerzálního klíče, tedy terapeutické intervence, která bude fungovat v širokém spektru problémových situací. V souladu s tím de Shazer prohlašuje, že proces řešení je podobnější než problémy, které se snaží lidé řešit. Autor se ve své knize, v níž je znatelně inspirován Miltonem Ericksonem a institutem MRI, vrací ke vzniku tradičních technik terapie zaměřené na řešení (práce s preferovanou budoucností, výjimkami, mapování změn, práce s kontextem atd.) a ke kořenům tohoto přístupu. Popisuje experimenty, které jeho tým prováděl. Jeho kazuistiky připomínají napínavé detektivní povídky. Kniha je vhodná pro ty odborníky v oblasti pomáhajících profesí, kterým je blízká představa, že řešení je důležitější než analýza problémů – tedy pro ty, kdo raději odemykají dveře, než by zkoumali jejich zámky. Steve de Shazer byl psychoterapeut a průkopník krátké terapie zaměřené na řešení, kterou vyvinul se svými kolegy v centru BFTC v americkém Milwaukee. Je autorem několika knih, které byly přeloženy do 14 jazyků. V češtině zaujal knihou Zázračná otázka (naposledy 2014).


...v jedné ze svých nejslavnějších knih - přímo klasice na téma krátké terapie zaměřené na řešení - používá metaforu klíčů ... Shazer Steve de - Klíče k řešení v krátké terapii ... ... . Stížnosti jsou jako zámky ve dveřích. Je ovšem jedno, jak jsou tyto zámky složité, protože k otevření dochází pomocí klíče. Autor dokonce přichází s myšlenkou univerzálního klíče, tedy terapeutické intervence, která ... Všechny informace o produktu Kniha Klíče k řešení v krátké terapii, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Klíče k řešení v krátké terapii. Klíče k řešení v krátké terapii Autor: de Shazer, Steve Nakladatel: Portál EAN: 9788026212447 ISBN: 978-80-262-1244-7 Překlad: Dol ... Psychologie | Klíče k řešení v krátké terapii ... ... . Klíče k řešení v krátké terapii Autor: de Shazer, Steve Nakladatel: Portál EAN: 9788026212447 ISBN: 978-80-262-1244-7 Překlad: Doláková, Pavla Popis: 1× kniha, brožovaná, 192 stran, česky Rozměry: 14 × 20,5 cm Rok vydání: 2017 (1. vydání) Autor v jedné ze svých nejslavnějších knih - přímo k...SOUVISEJÍCÍ KNIHY