Přerozdělování welfare: Nástroj pomoci, nebo kontroly?

Přerozdělování welfare: Nástroj pomoci, nebo kontroly? - Jiří Mertl | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Mertl
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Přerozdělování welfare: Nástroj pomoci, nebo kontroly?.pdf


Chcete si knihu přečíst?Přerozdělování welfare: Nástroj pomoci, nebo kontroly? ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Mertl. Číst Přerozdělování welfare: Nástroj pomoci, nebo kontroly? Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace předkládá analýzu sociálních reforem, které v České republice probíhaly v letech 2006—2013. Jsou zasazeny do širšího kontextu neoliberální revoluce, jež započala v 80. letech 20. století s cílem transformovat západní sociální systémy v souladu s principem osobní zodpovědnosti. Tyto neoliberalizované systémy jsou založeny na represivních opatřeních, jež mají občany, kteří se ocitli ve složité životní situaci, „motivovat“, „napravit“ a „naučit“ větší zodpovědnosti. Tato opatření, souhrnně označována jako welfare surveillance, však v praxi spíše marginalizují, stigmatizují a v některých případech i symbolicky kriminalizují ty, kdo potřebují sociální pomoc.


...: Nástroj pomoci, nebo kontroly? Publikace předkládá analýzu sociálních reforem, které v České republice probíhaly v letech 2006-2013 ... Knihkupectví Společenské knihy ... . Jsou zasazeny do širšího kontextu neoliberální revoluce, jež započala v 80. Přerozdělování welfare: nástroj pomoci nebo kontroly? By Jiří Mertl. Abstract. This text, as an introduction to the projected dissertation, deals with the issue of the social justice concept that is providing an argumentation for reaching the socially just society. With the regard to social justice, the socio-political reality as ... Přerozdělování welfare: nástroj pomoci nebo kontroly? What then is ... PDF Přerozdělování welfare nástroj pomoci nebo kontroly? ... . With the regard to social justice, the socio-political reality as ... Přerozdělování welfare: nástroj pomoci nebo kontroly? What then is truth? A mobile army of metaphors, metonymies, anthropomorphisms in short, a sum of - human relations which, poetically and rhetorically int...SOUVISEJÍCÍ KNIHY