Církevní slovanština v pozdním středověku

Církevní slovanština v pozdním středověku - Vladislav Knoll | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Vladislav Knoll
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Církevní slovanština v pozdním středověku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Církevní slovanština v pozdním středověku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladislav Knoll. Číst Církevní slovanština v pozdním středověku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vedle řečtiny a latiny existuje v Evropě ještě třetí klasický jazyk – církevní slovanština. Ta vychází ze staroslověnštiny, přinesené Cyrilem a Metodějem na Velkou Moravu v 9. století. Pozdní středověk (tedy zhruba 14.–15. století) představuje jeden z vrcholů církevněslovanské knižní kultury, jež spojovala pravoslavné národy východní Evropy a Balkánu (hovořící slovanskými jazyky nebo rumunsky), katolické Chorvaty a přívržence poněkud tajemné Bosenské církve. Podobami a proměnami církevní slovanštiny v tomto období se zabývá tato kniha.


...í slovanština v pozdním středověku Autor: Knoll, Vladislav Nakladatel: Scriptorium EAN: 9788088013921 ISBN: 978-80-88013-92-1 Popis: 1× kniha, vázaná, 424 stran, česky Rozměry: 15 × 21 cm Rok vydání: 2019 (1 ... PDF 3. Pedagogika Středověku a Raného Novověku ... . vydání) Církevní správa v českých zemích v pozdním středověku a její písemnosti I. Podzim 2015 - jaro 2016. Sylabus semináře a základní bibliografie. Mgr. Petr Elbel, PhD. Základní příručky a shrnující studie: Jaroslav KADLEC, Přehled českých církevních dějin, I-II, Praha 1994-19952. Vedle řečtiny a latiny existuje v Evropě ještě třetí klasický jazyk církevní slova ... DOC Církevní správa v českých zemích a její písemnosti v ... ... . Základní příručky a shrnující studie: Jaroslav KADLEC, Přehled českých církevních dějin, I-II, Praha 1994-19952. Vedle řečtiny a latiny existuje v Evropě ještě třetí klasický jazyk církevní slovanština. Ta vychází ze staroslověnštiny, přinesené Cyrilem a Metodějem na Velkou Moravu v 9. století. Pozdní středověk (tedy zhruba 14.15. století) představuje jeden z vrcholů církevněslovanské knižní kultury, jež spojovala pravoslavné národy východní Evropy a Balkánu ... Vedle řeč...SOUVISEJÍCÍ KNIHY