V albánských výšinách: Putování za horskými kmeny

V albánských výšinách: Putování za horskými kmeny - Mary Edith Durhamová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Mary Edith Durhamová
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
V albánských výšinách: Putování za horskými kmeny.pdf


Chcete si knihu přečíst?V albánských výšinách: Putování za horskými kmeny ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mary Edith Durhamová. Číst V albánských výšinách: Putování za horskými kmeny Online je nyní tak snadné!

POPIS


V roce 1908 Edith Durhamová takřka samotná (pouze se svým věrným albánským průvodcem) procházela křížem krážem skrze izolované, málo zmapované a v dané době často démonizované území severoalbánských horských kmenů. To ve své době představovalo jedno z posledních celistvých osídlení v Evropě, kde stále vládlo nepsané zvykové právo. Durhamová v této knize čtivou a nezřídka i humornou formou poskytuje svědectví o životě místních lidí, jejich kultuře, společnosti i náhledu na svět – to vše prostřednictvím jejích vlastních zážitků a neobyčejných příběhů, které během svého více než ročního pobytu mezi horaly nasbírala. Zároveň se jedná o zásadní etnografickou práci, která poodhaluje jeden z (ve své době) nejméně objevených koutů Evropy. Mary Edith Durhamová (1863–1944) byla anglickou umělkyní a především antropoložkou a cestovatelkou, která během své více než 40 let trvající kariéry barvitě popsala řadu aspektů života různých skupin obyvatel žijících na Balkánském poloostrově (především Albánců a Srbů). Její stěžejní práce se týkaly společnosti, kultury a historie horských kmenů žijících na území dnešní severní Albánie, Kosova a Černé Hory. Životní dráha Durhamové a její úspěchy se zároveň staly inspirací pro řadu dalších cestovatelů a antropologů, kteří se v daném regionu později pohybovali.


...ských výšinách. Putování za horskými kmeny ... domorodé kmeny - štítek | Databáze knih ... . Mary Edith Durhamová. Malvern , 2019 V albánských výšinách Autor: Durhamová, Mary Edith Nakladatel: Malvern EAN: 9788075301925 ISBN: 978-80-7530-192-5 Originál: High Albania Překlad: Dobra, Robert Popis: 1× kniha, brožovaná, 376 stran, česky Rozměry: 13,5 × 21 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Kniha: V albánských výšinách -- Putování za horskými kmeny - Mary Edith Durhamová Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. V roce 1908 Edith Durhamová takřka samotná ( ... V albánských výšinách Putování za horskými kmeny ... . V roce 1908 Edith Durhamová takřka samotná (pouze se svým věrným albánským průvodcem) procházela křížem krážem skrze izolované, málo zmapované a v dan... V albánských výšinách: Putování za horskými kmeny - Mary Edith Durham | Databáze knih V albánských výši...SOUVISEJÍCÍ KNIHY