Lid mi říká Evita: Životní příběh Evy Perónové

Lid mi říká Evita: Životní příběh Evy Perónové - Josef Opatrný | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Opatrný
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Lid mi říká Evita: Životní příběh Evy Perónové.pdf


Chcete si knihu přečíst?Lid mi říká Evita: Životní příběh Evy Perónové ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Opatrný. Číst Lid mi říká Evita: Životní příběh Evy Perónové Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pocházela z chudých poměrů argentinské provincie, ve škole vynikala jenom v recitaci. V patnácti letech odešla z domova a zamířila do hlavního města země, kde začínala jako herečka druhořadých rolí. Široce známou se stala díky účinkování v rozhlasových hrách, jako celebrita se účastnila charitativních akcí, kde se seznámila s jedním z představitelů vojenského režimu Juanem Domingem Perónem. Po dvou letech se stala jeho manželkou a absolvovala s ním kampaň před prezidentskými volbami vrcholící vítězným vstupem do prezidentského paláce. Nikdy neměla žádnou oficiální státní funkci, dosáhla však vlivu jako žádná žena předtím v argentinské historii. Otevřela tak cestu do vysoké politiky nejen ženám v Argentině, ale v celé Latinské Americe, kde se stala, a dodnes zůstala, symbolem levé části politického spektra.


... říká Evita (] 14 [slu mého života. „Když jsem se rozhodla být ‚Evitou', rozhodla jsem se jít cestou mého lidu ... Lid mi říká Evita - Portaro - catalog of Municipal library ... ... . Teď, čtyři roky po tomto rozhodnutí, je pro mne lehké dokázat, jak dobře jsem udělala. Nikdo, jenom lid, mi neříká Evita. Lid mi říká Evita: Životní příběh Evy Perónové Josef Opatrný Nakladatel: Epocha 2019 Lid mi říká Evita: Životní příběh Evy Perónov ... Lid mi říká Evita Životní příběh Evy Perónové. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; ... Lid mi řík ... Lid mi říká Evita - Životní příběh Evy Perónové | Záložka.cz ... ... Lid mi říká Evita Životní příběh Evy Perónové. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; ... Lid mi říká Evita Autor: Opatrný, Josef Nakladatel: Epocha EAN: 9788075572233 ISBN: 978-80-7557-223-3 Kniha: Lid mi říká Evita - Životní příběh Evy Perónové - Josef Opatrný ... a do...SOUVISEJÍCÍ KNIHY