Je to složitější. Sociální život teenagerů na sociálních sítích

Je to složitější. Sociální život teenagerů na sociálních sítích - Danah Boydová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Danah Boydová
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Je to složitější. Sociální život teenagerů na sociálních sítích.pdf


Chcete si knihu přečíst?Je to složitější. Sociální život teenagerů na sociálních sítích ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Danah Boydová. Číst Je to složitější. Sociální život teenagerů na sociálních sítích Online je nyní tak snadné!

POPIS


Co nového přináší teenagerům komunikace prostřednictvím Facebooku, Twitteru nebo Instagramu? Jak sociální média ovlivňují kvalitu jejich života? Znamená obrovská obliba sociálních sítí konec soukromí, jak jsme ho znali? A nakolik skutečně podporuje negativní jevy, jako je šikana, či zvyšuje nebezpečí, jež představují sexuální agresoři? Mimo jiné na tyto otázky hledá ve své knize odpovědi danah boydová, která se dlouhodobě zabývá problematikou mládeže a jejího vztahu ke komunikačním technologiím. „O tom, jak teenageři používají sociální sítě, mluví řada lidí, jen málokdo si ale najde čas na to, aby si promluvil přímo s nimi a poslechl si, co o svém životě – na síti i mimo ni – říkají. Právě to mě vedlo k napsání této knihy,“ říká boydová. V knize Je to složitější se zabývá nejrozšířenějšími mýty, které kolem aktivit teenagerů na sociálních sítích a dalších sociálních médiích panují, popisuje, jak teenageři v online světě žijí, a snaží se přiblížit to lidem, kteří o ně mají strach – rodičům, učitelům, politikům, novinářům. Jak název knihy napovídá, zjištění, k nimž během svého osmiletého výzkumu došla, nejsou jednoduchá ani jednoznačná.Přesto jsou její zjištění více než zajímavá. danah boydová (* 1977) je expertka na komunikační technologie, socioložka, která se zaměřuje na oblast sociálních médií, a také aktivistka vystupující na obhajobu práv a životního stylu dnešní mládeže. Vystudovala výpočetní techniku, v roce 2009 začala pracovat ve výzkumném středisku Microsoft Research, kde se věnovala sociálním médiím, působí na Harvardově univerzitě a na New York University. Již od počátku své profesní kariéry se v řadě odborných prací intenzivně zabývá tím, jak interakce se sociálními médii ovlivňuje sociální život a způsob učení dětí a dospívajících. Své postřehy pravidelně zveřejňuje také prostřednictvím blogu zephoria.org.Je považována za jednu z nejvlivnějších žen ve světě technologií, časopis Fortune ji označil za nejlepšího akademika v technologické branži s dovětkem, že boydová je „největší expertkou na otázky týkající se toho, jak mladí lidé používají internet“. Je to složitější bylo dosud přeloženo do osmi jazyků.


...složitější. Sociální život teenagerů na sociálních sítích Autor: Boydová, Danah Nakladatel: Akropolis EAN: 9788074701658 ISBN: 978-80-7470-165-8 Překlad: Novák, Lukáš Popis: 1× kniha, brožovaná, 304 stran, česky Rozměry: 14,7 × 21 cm Rok vydání: 2017 (1 ... Je to složitější | Akropolis ... . vydání) Česky] Je to složitější : sociální život teenagerů na sociálních sítích / Danah Boydová ; z anglického originálu It's complicated: The social lives of networked teens přeložil ... Je to složitější book. Read 297 reviews from the world's largest community for readers. Co nového přináší teenagerům komunikace prostřednictvím Facebooku... V knize Je to složitější se zabývá nejrozšířenějšími mýty, které kolem aktivit teenagerů n ... Je to složitější: Sociální život teenagerů na sociálních ... ... ... Je to složitější book. Read 297 reviews from the world's largest community for readers. Co nového přináší teenagerům komunikace prostřednictvím Facebooku... V knize Je to složitější se zabývá nejrozšířenějšími mýty, které kolem aktivit teenagerů na sociálních sítích a dalších sociálních médiích panují, popisuje, jak teenageři v online světě žijí, a snaží se přiblížit to lidem, kteří o n...SOUVISEJÍCÍ KNIHY