Výbor z korespondence

Výbor z korespondence - Marcus Tullius Cicero | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Marcus Tullius Cicero
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Výbor z korespondence.pdf


Chcete si knihu přečíst?Výbor z korespondence ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marcus Tullius Cicero. Číst Výbor z korespondence Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dochovaná korespondence významného římského řečníka, politika, spisovatele, a v neposlední řadě vrcholného stylisty, Marka Tullia Cicerona (106–43 př. n. l.) byla objevena italskými humanisty ve 14.–15. století. Obsahuje téměř 900 dopisů a jako „živá“ korespondence, neurčená primárně pro veřejnost, má nesmírný historický význam. Cicero si dopisoval s množstvím předních římských osobností, které spolutvořily dějiny, příp. i kulturu posledních desetiletí římské republiky (Gneus Pompeius, Gaius Iulius Caesar či Marcus Antonius). Dopisy často velmi detailně prezentují jeho pohled na události a jednající osobnosti, živě (i humorně) vykreslují atmosféru doby, vyjadřují Ciceronovy úvahy a nálady a nabízejí zprávy o jeho rodinných poměrech i širokých kulturních zájmech. Ciceronovy listy jsou jedinečnou zprávou o tehdejší „velké politice“ i mezilidských vztazích římských elit. Díky nim je pro nás Ciceronova doba nejlépe známým obdobím celých starověkých dějin. První díl výboru obsahuje kolem 230 dopisů z let 65–50 př. n. l. (druhý obdobně rozsáhlý svazek zahrne dopisy z let 49–43 př. n. l. a vyjde pravděpodobně v roce 2020). Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.


... z korespondence. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Kniha Výbor z korespondence I. díl - Marcus Tullius Cicero ... ... . Celkové hodnocení (1x) Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Výbor z jeho řečí. Dílo I. Text 1935; O povinnostech 1970; Dialog a satira 1977; Tribuni výmluvnosti 1974; Řeči proti Verrovi 1972; Listy přátelům I 2001; všech 35 knih autora. Kniha Výbor z korespondence je v Genre/Form: Personal correspondence: Additional Physical Format: Print ve ... Výbor z korespondence Bozeny Nemcové (eBook, 1922 ... ... . Kniha Výbor z korespondence je v Genre/Form: Personal correspondence: Additional Physical Format: Print version: Němcová, Božena, 1820-1862. Výbor z korespondence Boženy Němcové. Výbor z korespondence. Marcus Tullius Cicero; rok vydání - 20...SOUVISEJÍCÍ KNIHY