Svobodné ženy, svobodní muži: Eseje o pohlaví, genderu a feminismu

Svobodné ženy, svobodní muži: Eseje o pohlaví, genderu a feminismu - Camille Paglia | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Camille Paglia
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Svobodné ženy, svobodní muži: Eseje o pohlaví, genderu a feminismu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Svobodné ženy, svobodní muži: Eseje o pohlaví, genderu a feminismu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Camille Paglia. Číst Svobodné ženy, svobodní muži: Eseje o pohlaví, genderu a feminismu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Provokativní, kritická, kontroverzní – to jsou adjektiva v poslední době nejčastěji spojovaná s Camille Pagliovou, přední americkou kritičkou, jež je někdy vnímána jako nástupkyně Susan Sontagové. V anglosaském světě se Pagliová proslavila literárně-kritickým bestsellerem Sexuální persony: umění a dekadence od Nefertiti po Emily Dickinsonovou, rozsáhlou literárně historicky-kritickou studií o úpadku a jeho obrazech v západním umění. Některé pasáže z této slavné knihy se objevují i ve sbírce esejů Svobodné ženy, svobodní muži, která je ovšem jinak obecně vztažena k tématům a problémům dnešního světa. Pagliová zde dostává své pověsti kritické myslitelky, jež vyhledává kontroverze, chce provokovat a především neuznává žádné modly – ať už v oblasti umění, kritiky nebo lidských práv. Její provokativní osten míří především proti dvěma terčům: feminismu v podobě, do jaké se vyvinul zejména v posledních několika letech, a situaci na anglosaských univerzitách, zejména omezování svobody projevu. Knihu opatřila zasvěcenou a velmi pochvalnou předmluvou Bianca Bellová, držitelka ceny Magnesia Litera za prózu. Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.


...obodné ženy, svobodní muži Camille Paglia - Svobodné ženy, ... PLAV - Měsíčník pro světovou literaturu ... ... Novinka Skladem. Svobodné ženy, svobodní muži: Eseje o pohlaví, genderu a feminismu. Camille Paglia Nakladatel: Argo 2019 žádné recenze ... svobodní muži Eseje o pohlaví, genderu a feminismu. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata ... Provokativní, kritická, kontroverzní - to jsou adjektiva v poslední době nejčastěji spojovaná s Camille Pagliovou, přední americkou kritičkou, jež je někdy vnímána jako nástupkyně Susan Sontagové. Informace o produktu. Popis produkt: Svobodné ženy, svobodní ... Svobodné ženy, svobodní muži od 228 Kč - Heureka.cz ... . Informace o produktu. Popis produkt: Svobodné ženy, svobodní muži: Eseje o pohlaví, genderu a feminismu Argo Kniha Svobodné ženy, svobodní muži: Eseje o pohlaví, genderu a feminismu: Provokativní, kritická, kontroverzní - to jsou adjektiva v poslední době nejčastěji spo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY