Poslední dny

Poslední dny - Raymond Queneau | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Raymond Queneau
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Poslední dny.pdf


Chcete si knihu přečíst?Poslední dny ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Raymond Queneau. Číst Poslední dny Online je nyní tak snadné!

POPIS


Poslední dny jsou autobiografickou novelou Raymonda Queneaua, v níž líčí studentský život v Paříži 20. let. Vincent Tuquedenne se snaží věnovat jak milované četbě, tak poněkud sterilnímu studiu, protože doufá, že se v knihách dozví, jak se vymanit z maloměšťáckého prostředí, v němž žije a jež ho svírá. Vincent a jeho generace se nacházejí v protikladu ke starší generaci učitelů v důchodu a drobných podvodníčků. Obě generace jsou vystaveny hloubavému zraku Alfreda, číšníka v kavárně U měchu, jehož neomylná astrologická metoda předpovídání budoucnosti se de facto vysmívá vědeckému přístupu k životu, na nějž se většina lidí bláhově spoléhá. Podobně i Queneauův literární svět funguje podle svých vlastních zákonů, přičemž se v něm prolíná úzkostlivě pečlivé cizelování uměleckých aspektů s nezastíraně láskyplnou evokací života, jak vypadal v již nenávratné minulosti.


...atická artová nuda a studená sprcha pro všechny, kdo se na film těšili jako na "Poslední dny" Kurta Cobaina ... Poslední dny Ježíše Krista? — Česká televize ... . Van Sant stvořil něco, co se skládá z neúměrně dlouhých záběrů (například na keř), mumlání zfetované trosky (hlavní postava nepronese jedinou souvislou větu) a potulování se po lese či v lepším případě po domě (to už je docela odvaz, dočkáme ... Posledni dny Adolfa Hitlera. Od svého zrodu byl vlak ideálním nástrojem propagandy. I Adolf Hitler se rozhodl, že potřebuje zcela speci ... Poslední dny Mussoliniho / Mussolini: Ultimo atto (1974 ... ... . Od svého zrodu byl vlak ideálním nástrojem propagandy. I Adolf Hitler se rozhodl, že potřebuje zcela speciální vlak, výjimečný a hodný jeho moci. Bible spíš popisuje události a postoje lidí, které budou typické pro období nazvané „poslední dny". (2. Timoteovi 3:1) Ježíš svým následovníkům řekl, že až se ty věci budou dít, brzy p...SOUVISEJÍCÍ KNIHY