Česká věta na rozhraní mezi gramatikou a pragmatikou

Česká věta na rozhraní mezi gramatikou a pragmatikou - Milada Hirschová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Milada Hirschová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Česká věta na rozhraní mezi gramatikou a pragmatikou.pdf


Chcete si knihu přečíst?Česká věta na rozhraní mezi gramatikou a pragmatikou ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Milada Hirschová. Číst Česká věta na rozhraní mezi gramatikou a pragmatikou Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace Česká věta na rozhraní mezi gramatikou a pragmatikou se zabývá jevy vznikajícími v důsledku uplatnění vět / výpovědí v komunikaci, tedy pod vlivem faktorů povýtce pragmatických, tj. jevy, které jsou na standardní formu syntaktických jednotek navázány, mohou však být interpretovány různě – jde o rozsah a varianty elipsy, tzv. neartikulované konstituenty, o pragmatickou povahu reprodukované řeči. Dále se z hlediska rozhraní se syntaxí věnuje jevům regulujícím (nejen v češtině) finální interpretaci komunikátů. Jsou to zejména možnosti typizace komunikačních záměrů mluvčího / produktora, možnosti formálního zachycení takové typizace pravidly a možnosti a podmínky re- a dointerpretování komunikovaných jednotek. Konečně se v této publikaci zavádí do české pragmalingvistiky koncept logoforicity a její uplatnění jakožto vlastního rozhraní gramatiky a pragmatiky.


...e Česká věta na rozhraní mezi gramatikou a pragmatikou se zabývá jevy vznikajícími v důsledku uplatnění vět / výpovědí v komunikaci, tedy pod vlivem faktorů povýtce pragmatických, tj ... Milada Hirschová: Česká věta na rozhraní mezi gramatikou a ... ... ... Česká věta na rozhraní mezi gramatikou a pragmatikou za 6 ... ... e Česká věta na rozhraní mezi gramatikou a pragmatikou se zabývá jevy vznikajícími v důsledku uplatnění vět / výpovědí v komunikaci, tedy pod vlivem faktorů povýtce pragmatických, tj. jevy, které jsou na standardní formu syntaktických jednotek navázány, mohou však být interpretovány různě - jde o rozsah a varianty elipsy, tzv. neartikulované konstituenty ... I přes drobné výtky se v případě knihy Česká věta na rozhraní mezi gramatikou a pragmatikou jedná o dílo podnětné, které může b ýt spíše doplněním, nástavbou pro Česká věta na rozhraní mezi gramatikou a pragmatikou Autor: Hirschová, Milada Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024637075 ISB...SOUVISEJÍCÍ KNIHY