Příběhy hrdinů 20. století II: Paměť národa

Příběhy hrdinů 20. století II: Paměť národa - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
2,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Příběhy hrdinů 20. století II: Paměť národa.pdf


Chcete si knihu přečíst?Příběhy hrdinů 20. století II: Paměť národa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Příběhy hrdinů 20. století II: Paměť národa Online je nyní tak snadné!

POPIS


„Vídeň, nebo Bory?“ Tak zněla osudová otázka pro všechny, kdo se nechtěli vzdát své svobody. Pohnuté osudy, v nichž se zrcadlí jednotlivé éry našich dějin, se v mnoha ohledech dotýkají i dneška. Zvláště jímavé jsou příběhy těch, kdo byli pronásledování jak totalitní mocí nacistickou, tak komunistickou. Sbírka příběhů z projektu „Paměť národa“, obecně prospěšné společnosti Post Bellum, přináší pestrou mozaiku mapující všechno, co obyvatelé této země ve 20. století prožili: války, nacistickou a sovětskou okupaci, komunistické lágry, monstrprocesy, ale také vzdor proti totalitě.


...roce 2001 se skupina českých novinářů a historiků, která se potkávala na různých tiskových konferencí, výročních pietních akcích u pomníků, založila instituci - POST BELLUM (z lat ... Příběhy hrdinů 20. století II | Albatrosmedia.sk ... . "Po válce"). Vedlo je k tomu přesvědčení, že pamětníci musí dostat příležitost svůj příběh vyprávět v celku, souvisle, detailně. Eva Pilarová se krátce před smrtí vyznala pro Paměť národa z hlubokého studu za své chování za komunismu. Přehrát. Stáhnout. Sdílet. ... Příběhy 20. století. Vyprávíme příběhy, na které se zapomnělo, nebo se na ně mělo zapomenout. Délka pořadu: 51 minut. Příběhy hrdinů 20. stolet ... Paměť národa - TV Příběhy 20. století - Hrdinové | Facebook ... . Přehrát. Stáhnout. Sdílet. ... Příběhy 20. století. Vyprávíme příběhy, na které se zapomnělo, nebo se na ně mělo zapomenout. Délka pořadu: 51 minut. Příběhy hrdinů 20. století II; Listování. Příběhy hrdinů 20. století II Paměť národa Post Bellum. Vídeň, nebo Bory? To byla osudová otázka pro všechny, kdo se nechtěli v...SOUVISEJÍCÍ KNIHY