Hudba v číslech, čísla v hudbě: Od Pythagora k Schoenbergovi

Hudba v číslech, čísla v hudbě: Od Pythagora k Schoenbergovi - Eli Maor | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Eli Maor
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hudba v číslech, čísla v hudbě: Od Pythagora k Schoenbergovi.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hudba v číslech, čísla v hudbě: Od Pythagora k Schoenbergovi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eli Maor. Číst Hudba v číslech, čísla v hudbě: Od Pythagora k Schoenbergovi Online je nyní tak snadné!

POPIS


Eli Maor se ve své knize věnuje vztahům mezi matematikou a hudbou. Nejednou čtenáři osvětlí řadu překvapivých detailů, když zkoumá, jak lze uplatnit matematický aparát v hudbě i naopak. Věnuje se například matematickému popisu vztahů mezi jednotlivými tóny, systémům ladění a jejich historickému vývoji. Píše o snaze matematiků a fyziků přesně popsat pohyb struny, prostor věnuje i zkoumání vzniku a povahy zvuku a jeho přenosu. Jinou oblastí, kde se projevují matematické zákonitosti, jsou rytmické poměry v hudbě, ale ani u nich paralely mezi matematikou a hudbou nekonči. Autor jakožto znalec matematiky a milovník klasické hudby zná obě oblasti detailně a čtenáře dokáže svým zájmem nakazit; a dělá to s podmanivou lehkostí. Anotace 2: Pythagoras v experimentech s monochordem stanovil zákonitosti mezi délkou struny a hudebními intervaly. Tzv. přirozené ladění bylo postupem času nahrazeno laděním temperovaným. Rozdíl mezi nimi vysvětluje přítomná kniha, a současně ozřejmuje, že tónové poměry jsou dány jednoduchými matematickými zákonitostmi, které se neomezují jen na huddební oblast.


...v číslech, čísla v hudbě: Od Pythagora k Schoenbergovi ... Eli Maor Hudba v číslech Od Pythagora k Schoenbergovi ... . Eli Maor Nakladatelé: ... čísla v hudbě Od Pythagora k Schoenbergovi. Přidat recenzi Magazín OKO (1) Autoři ... Hudba v číslech, čísla v hudbě Autor: Maor, Eli Nakladatel: Dokořán Argo EAN: 9782572982304 Hudba v číslech, čísla v hudbě - Od Pythagora k Schoenbergovi - Eli Maor - Eli Maor se ve své knize věnuje vztahům mezi matematikou a hudbou... | Nakladatelství Dokořán Jsem vocas na matematiku, t ... Hudba v číslech, čísla v hudbě — Nakladatelství Argo ... ... | Nakladatelství Dokořán Jsem vocas na matematiku, takže jsem v některých oblastech tápal. A také nutno dodat, že klasická hudba není můj cup of team, ale určitě mě kniha obohatila a bylo zajímavé číst příběhy lidí a vědců kteří se mýlili v hudbě i v matice, jak se měnilo ladění a další problémy spojené s hudbou a mati...SOUVISEJÍCÍ KNIHY