Prostor 108: Křižovatky víry

Prostor 108: Křižovatky víry - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Prostor 108: Křižovatky víry.pdf


Chcete si knihu přečíst?Prostor 108: Křižovatky víry ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Prostor 108: Křižovatky víry Online je nyní tak snadné!

POPIS


Celý svět je v pohybu. Zdá se na rozcestí, na křižovatce. Naši dobu lze popsat jako zlomovou. Proměnou prochází společnost, náboženství i kultura. V tematickém čísle 108 revue Prostor, které dramaturgicky sestavil básník Adam Borzič, ohledáváme a zkoumáme tyto křižovatky víry, ať již se jedná o křižovatky duchovní, ekologické, politické či umělecké. V čísle se setkávají autorky a autoři různých generací, světonázorů a duchovních proudů, jako například katolický kněz Tomáš Halík, básník Jan Škrob, politolog Ondřej Slačálek, básník Petr Hruška, teoložka Ivana Noble, religionista Ivan O. Štampach, básnířka a performerka Marie Feryna. Nedílnou součástí čísla je i poezie. Číslo je symbolicky vztaženo k velké křižovatce západní kultury, k pětistému výročí zrodu reformace, k vystoupení Martina Luthera. I jeho čin totiž odhaluje smysl křižovatek víry.


...dobu lze popsat jako zlomovou. Proměnou prochází společnost, náboženství i kultura ... Fakta o Covid-19 (Česky) - Swiss Policy Research ... . V tematickém čísle 108 revue Prostor, které dramaturgicky sestavil básník Adam Borzič, ohledáváme a zkoumáme tyto křižovatky víry, ať již se jedná o křižovatky duchovní, ekologické, politické či umělecké. Křižovatky víry Revue Prostor 108: Křižovatky víry.Sdružení pro vydávání revue Prostor, Praha, 2017, 282 s. Revue Prostor je časopis se samizdatovými kořeny. Od roku 2016 je jeho novou šéfre ... PDF Prezentace prostoru Pražská křižovatka pro rok 2015 ... . Revue Prostor je časopis se samizdatovými kořeny. Od roku 2016 je jeho novou šéfredaktorkou Marina R. Šternová, dcera jednoho ze zakladatelů Jana Šterna.Z toho by leckdo mohl usuzovat, že se jedná o rodinný podnik s uzavřenou skupinou přispěvatelů. Revue Prostor 108: Křižovatky víry. Nové číslo dynamického pololetníku, tentokrát s hostujícím dramaturgem Adamem Borzičem, nabízí rozmanité, mnohdy překvapivé pohledy na součas...SOUVISEJÍCÍ KNIHY