O čem se nedá mluvit, o tom se musí zpívat: Od formy zobrazení k formě života

O čem se nedá mluvit, o tom se musí zpívat: Od formy zobrazení k formě života - Vojtěch Kolman | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Vojtěch Kolman
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
O čem se nedá mluvit, o tom se musí zpívat: Od formy zobrazení k formě života.pdf


Chcete si knihu přečíst?O čem se nedá mluvit, o tom se musí zpívat: Od formy zobrazení k formě života ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vojtěch Kolman. Číst O čem se nedá mluvit, o tom se musí zpívat: Od formy zobrazení k formě života Online je nyní tak snadné!

POPIS


Má-li věda za cíl poznání a ovládnutí světa, je umění především prostředkem poznání nás samých. Ba co víc, umožňuje nám nahlédnout, že každé poznání je v nějakém ohledu sebepoznání, jak to explicitně hlásá filosofie německého idealismu. V knize je tento reflexivní koncept zkušenosti rozvíjen na cestě od obecných problémů logiky a matematiky po konkrétní problémy hudební zkušenosti. Zvláštní důraz je kladen na povahu emocí spojovaných s hudbou: Je cílem umění emoce vyvolávat, nebo od nich získávat odstup? Jsou afektivní a kognitivní aspekty zkušenosti nezávislé, nebo se vzájemně podmiňují? Jsou emoce spíše intelektuální, či biologické povahy? Vedle Hegela a jeho teze, že je krása smyslovou manifestací pravdy, jsou hlavními filosofickými referencemi knihy Wittgenstein a filosofie klasického pragmatismu.


...se nedá mluvit, o tom se musí zpívat: Od formy zobrazení k formě života Vojtěch Kolman Nakladatel: Filosofia 2017 O čem se nedá mluvit, o tom se musí zpívat: Od formy zobrazení k formě života 2017; Filosofie čísla 2008; Syntetické apriori 2013; Idea, číslo, pravidlo 2012; Možnost, skutečnost, nutnost; Příspěvky k modální propedeutice 2005; Logika Gottloba Frega 2002; všech 8 knih autora Cílem knihy je rozvinout reflexivní pojetí poznání, jež se skrývá výmluvně v idealistickém heslu, že každé poznání je vždy sebepoznání ... Vojtěch Kolman | Get Textbooks | New Textbooks | Used ... ... . Od počátku je přitom kladeno do protikladu s pojetím korespondenčním, v němž je poznání konfrontováno s jeho Kniha: O čem se nedá mluvit, o tom se musí zpívat Autor: Vojtěch Kolman Má-li věda za cíl poznání a ovládnutí světa, je umění především prostředkem poznání nás samých. O čem se ned ... (PDF) O čem se nedá mluvit, o tom se musí zpívat. Od formy ... ... . Od počátku je přitom kladeno do protikladu s pojetím korespondenčním, v němž je poznání konfrontováno s jeho Kniha: O čem se nedá mluvit, o tom se musí zpívat Autor: Vojtěch Kolman Má-li věda za cíl poznání a ovládnutí světa, je umění především prostředkem poznání nás samých. O čem se ned...SOUVISEJÍCÍ KNIHY