Staré pověsti české: komentované vydání

Staré pověsti české: komentované vydání - Eduard Burget, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Eduard Burget,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Staré pověsti české: komentované vydání.pdf


Chcete si knihu přečíst?Staré pověsti české: komentované vydání ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eduard Burget,. Číst Staré pověsti české: komentované vydání Online je nyní tak snadné!

POPIS


Staré pověsti české Aloise Jiráska patří k nejčtenějším textům české literatury a staly se pevnou součástí národní kultury. Snad každý zná příběhy o praotci Čechovi, kněžně Libuši či Horymírovi a Šemíkovi nebo výroky jako „země zaslíbená, zvěře a ptáků plná, medem oplývající“ a „město vidím veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkat“. Toto anotované vydání obsahuje úplný text Starých pověstí českých doplněný fundovanými komentáři. Ty upozorňují na zdroje, z nichž autor vycházel, podávají podrobnější informace o místech, osobách a událostech v pověstech zmiňovaných, a odkazují na další díla, literární, výtvarná, hudební či filmová, která z Jiráskových pověstí čerpají. V poutavé grafické úpravě s bohatým obrazovým materiálem tak získávají známé příběhy další rozměr a potěší jak čtenáře, kteří je už dobře znají, tak ty, kteří se s nimi seznamují poprvé.


...ověsti české jsem četla samozřejmě už několikrát, ale toto vydání mě moc zaujalo díky hezky vyvedené obálce, která je tak pěkně vlastenecky česká ... Kniha Staré pověsti české - komentované vydání - Alois ... ... . Čtení je to samozřejmě opravdu hezké a ocení jej každý, kdo má rád naší historii včetně s ní spojenými pověstmi. Staré pověsti české Autor: Burget, Eduard a Jirásek, Alois Nakladatel: Universum EAN: 9788024258386 ISBN: 978-80-242-5838-6 Popis: 1× kniha, vázaná, 304 stran, česky Rozměry: 20,5 × 24,2 cm Rok vydání: 2018 (1. vydání) Hledáte Staré pověsti české - komentované vydání od Alois Jirásek,Eduard Burget? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst ... Staré pověsti české - všechna vydání | Databáze knih ... . vydání) Hledáte Staré pověsti české - komentované vydání od Alois Jirásek,Eduard Burget? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Staré pověsti české - komentované vydání - Jirásek, Alois; Burget, Eduard ; Mistrovské umělecké převyprávění díla lidové tvořivosti a fantazie, ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY